Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

TBM Eğitimi Formatör Başvuruları Hakkında...

TBM Eğitimi Formatör Başvuruları Hakkında...

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında 03 Ocak 2014 tarihinde imzalanan protokol kapsamında Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi yürütülmektedir. Projeyle, toplumun bağımlılıklarla mücadele sürecindeki bilinç düzeylerinin artırılması yoluyla ülkemizde yaşayan çocuk, genç ve yetişkinlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürmelerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Bu amaca ulaşmak için proje kapsamında 498 rehberlik öğretmeni formatör olarak yetiştirilmiştir ve devamında da 21.991 rehberlik öğretmenin eğitici eğitimleri tamamlanmıştır.

Ancak tayinlerden dolayı bazı illerde formatör eksiklikleri bulunduğu tespit edilmiş ve bu eksikliği tamamlamak üzere yeniden formatör eğitimi planlanmaktadır.  Bu bağlamda Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi’nde formatör olarak görev almak isteyen, gönüllü rehberlik öğretmenlerinin başvurularını almak üzere başvuru formu hazırlanarak http://hbopaydas.meb.gov.tr adresine yüklenmiştir.

Başvurular 27/07/2016 tarihi mesai bitimine kadar sadece internet üzerinden alınacak olup; başvurularını başvuru tarihleri arasında yapmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Formatör olarak görev yapan rehberlik öğretmenleri tekrar başvuru yapmayacaklardır.

Formatör olarak görev almak isteyen rehberlik öğretmenleri aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler:

http://hbopaydas.meb.gov.tr

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.