Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Raporu 2017

Genel Müdürlümüzün İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, 2017 yılına ait faaliyetlerini kapsayan “izleme ve Değerlendirme Raporu” 
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Raporu 2017

BİR YILIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEK 

(HBÖGM 2017 YILI İZLEME VE DEĞERLENDİRME RAPORU)


Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü temeli 1960 yılında atılmış, ülkemizin önemli kurumlarından biridir. 1960 yılında Halk Eğitimi Genel Müdürlüğü, 1977’de Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, 1978’de Çıraklık Eğitimi Genel Müdürlüğü, 1983’te Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü adıyla faaliyet gösteren Genel Müdürlüğümüz 2011 yılında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü adını almıştır.

Genel Müdürlüğümüzün bünyesinde Özel Büro ve aşağıdaki Daire Başkanlıkları görev yapmaktadır:

a. Açık Öğretim Daire Başkanlığı

b. Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı

c. Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı

d. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı

e. Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı

f. Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanlığı 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 2017 Yılı İzleme ve Değerlendirme Raporu Geleceğe Bakış, Biz Kimiz?, İstatistiklerle Durum Analizi, Yaptıklarımız-Yapacaklarımız ve Değerlendirme bölümlerinden oluşmaktadır.

Bir kurumun bir önceki yıla ait çalışmalarının fotoğrafını çekmesi, o kurumun gelecekte kendini canlı tutacağının bir işaretidir. Bu işaret aynı zamanda kurumsal çalışmanın aksamadan devam ettiğini de bize göstermektedir.  

Bizler Genel Müdürlük olarak yaptığımız çalışmaların artılarını-eksilerini görüp yakın-orta ve uzun vadede hayat boyu eğitimle ilgili yeni politikalar geliştirme çabasındayız. Bu çaba sonucu hem milletimize hem de insanlığa hayat boyu eğitim noktasında hizmet sunuyoruz.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 2017 Yılı İzleme ve Değerlendirme Raporu http://hbogm.meb.gov.tr/dosyalar/izlemedegerlendirmerapor/2017/ linkinde yayınlanmıştır. Ayrıca Rapor ’un, MEB üst makama, bünyesindeki Genel Müdürlüklere, il millî eğitim müdürlüklerine, 30 büyükşehir belediye başkanlığına, bu belediyelerin sınırlarındaki ilçe millî eğitim müdürlüklerine, halk eğitimi merkezlerine ve olgunlaşma enstitülerine basılı dağıtımı yapılmıştır. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 2017 Yılı İzleme ve Değerlendirme Raporu ilgililerin dikkatine sunulmuştur. Yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkürler.

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.