Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yunus Emre Enstitüsü Uzaktan Türkçe Öğretim Portali Tanıtım Metni

Yunus Emre Enstitüsü Uzaktan Türkçe Öğretim Portali Tanıtım Metni

Yurt dışındaki kültür merkezleri aracılığıyla Türkiye´yi, Türk kültürünü, sanatını, tarihini ve edebiyatını tanıtmanın yanı sıra Türkçe öğretimi faaliyetleri yürütmekte olan Yunus Emre Enstitüsü, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

 

40 ülkede 50 kültür merkezi ve yüze yakın irtibat noktasıyla dünya genelinde önemli bir kitleye ulaşan Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe öğrenmek isteyenlere daha kolay ulaşmak amacıyla "Uzaktan Türkçe Öğretim Portali"ni kullanıma açtı. Eğlenceli bir şekilde Türkçe öğretmeyi amaçlayan portale,  turkce.yee.org.tr  adresinden  giriş yapılabiliyor.

 

Türkçe Öğretiminde Zaman ve Mekan Problemi Ortadan Kalkıyor

 

T.C. Kalkınma Bakanlığının 10. Kalkınma Planı´nda da yer alan "Uzaktan Türkçe Projesi", günümüzün teknolojik imkanlarını kullanarak Türkçe öğretmeyi hedefliyor.

 

Uzaktan Türkçe Öğretim Portali ile Türkçe öğrenmek isteyenlerin karşılaşmakta olduğu zaman ve mekan problemi ortadan kalkacak ve kişi istediği zaman, istediği yerde Türkçe öğrenebilecek.

 

Dört Temel Beceride 63 Farklı Etkinlik

 

Yabancı dil öğretiminde dört temel beceri olarak kabul edilen okuma, dinleme, konuşma ve yazmaya yönelik 63 farklı etkinlik şablonu barındıran Uzaktan Türkçe Öğretim Portali, kullanıcılarına eğlenerek Türkçe öğrenme imkânı sunuyor.

 

Kullanıcılara Özel Eğitimci Desteği

 

Türkçe öğrenmek isteyen kullanıcılara farklı üyelik seçenekleri sunan Uzaktan Türkçe Öğretim Portali, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında tecrübeli uzmanlar aracılığıyla dil öğretim sürecini destekliyor.

 

Kullanıcı dilediği takdirde, kendisine bir eğitimci atanıyor ve herhangi bir aşamada karşılaştığı sorunları kendisine iletebiliyor. Eğitimciler, kullanıcıların öğrenme faaliyetlerini takip ederek onlara geri bildirimlerde bulunuyor. Aynca, açık uçlu yazma ve konuşma etkinliklerinin değerlendirilmesi de kullanıcıya atanan eğitimciler tarafından yapılıyor.

 

Türkçe; Eğlen, Öğren, Keşfet

 

Uzaktan Türkçe Öğretim Portali, kullanıcı!ara elde ettikleri puanlar ve deneyimler doğrultusunda ütbelerini yükselten bir sistem sunuyor. Kullanıcılar, kazandıkları bu rütbeleri sosyal medya ortamlarında paylaşarak arkadaşlarını Türkçe öğrenmeye davet edebiliyor.

 

Uıaktan Türkçe Öğretim Portali´nin tüm etkinlikleri, hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda rahatlıkla kullaııılabiliyor.

 

 

Site  http://turkce.yee.org.tr/
Tanıtım Filmi https://www.youtube.com/watch ?v=ilv_ROxxDok
Tanıtım  Afişleri https://turkce.yee.org.tr/Sayfa/Hakkimizda/556
Tanıtım   Kataloğu         http://turkce.yee.org.tr/Content/Uploads/Sayfalar/Katalog.rar

 

  

  

   

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.