Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

'Yetişkin Eğitiminde Dijital Beceriler Kapsamında Web 2.0 Araçlarının Kullanımı' Başlıklı e-Konferans Düzenlendi

E-konferans, EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) Projesi kapsamında 26 Eylül Perşembe günü saat 15.00'de başarıyla gerçekleştirildi.
'Yetişkin Eğitiminde Dijital Beceriler Kapsamında Web 2.0 Araçlarının Kullanımı'  Başlıklı e-Konferans Düzenlendi

Avrupa'da öğretmenler, eğitimciler, araştırmacılar, akademisyenler, politika yapıcılar ve yetişkin öğrenmede profesyonel bir role sahip olan tüm kurum ve kuruluşların buluştuğu, herkes için çok dilli, üyeliğe açık online bir platform olan, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu tarafından eş finanse edilen ve Genel Müdürlüğümüzce yürütülen EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi, üçüncü fazının ilk e-konferansını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. 

Duyuruları sosyal medya üzerinden yapılan E-konferansa, ülkemizin yedi bölgesinden 100 halk eğitimi merkezi öğretmeni katıldı. Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojisi Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Ocak'ın yürüttüğü e-konferansta, Web 1.0 teknolojisinden farklı olarak Web 2.0 teknolojisinin ne olduğundan, Web 2.0 teknolojisinin eğitimdeki öneminden ve eğitim ortamlarına sunduğu katkılardan bahsedildi. Ayrıca yetişkin eğitimde kullanılabilecek bazı Web 2.0 uygulamalarından örnekler incelendi. Katılımcılarla etkileşimli olarak uygulamaların artı ve eksi yönleri tartışıldı. Animasyon araçları, 3D araçları, online sınav araçları, yabancı dil araçları, kodlama araçları, harita araçları, karikatür yapma araçları, video konferans araçları, ters yüz sınıf araçları gibi web 2.0 başlıklarına da değinilerek e-konferans sonlandırıldı. 

 

02-10-2019

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.