Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yarını Kurmak: "Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynağı Desteği Projesi"

Yarını Kurmak: "Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynağı Desteği Projesi" kapsamında; 25 Kasım 2021 tarihinde Ankara Plaza Otel'de Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, HBÖGM Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Akçapınar, MTEGM Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Dr. Recep Altın, Avrupa Birliği Güven Fonu/ AB Delegasyonu Frit Bölüm Başkanı Libor Chlad ve Program Yöneticisi Burçe Dündar, Concern Worldwide Ülke Müdürü Faryal Minhas, Türkiye Program Direktörü Ali Fuat Sütlü, Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa Proje İl Koordinatörleri ve Yarını Kurmak Projesi Proje ekibinin yanı sıra projede görev alan yöneticilerin doğrudan katılımları, Concern Worldwide Bölge Müdürü Brid Kennedy'nin ise çevrimiçi katılımı ile Concern Yarını Kurmak Projesi 5.Yönlendirme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Yarını Kurmak:

Yarını Kurmak: "Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynağı Desteği Projesi" kapsamında; 25 Kasım 2021 tarihinde Ankara Plaza Otel'de başarıyla gerçekleştirildi. Törene, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Sabahattin Dülger yaptığı konuşmasında "Bakanlığımız göçmen öğrencilerin eğitiminde birçok kurum ve kuruluşla iş birliği içinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda ülkemizde yürütülen birçok projede bizlere destek olan Avrupa Birliği Türkiye Temsilciliğine, "Türkiye'de Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynağı Desteği Projesi"nde paydaşımız olan Concern Worlwide'a teşekkür ederim.

Türkiye'de Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynakları Desteği Projesi ile Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa illeri olmak üzere 30 halk eğitimi merkezi kapsamında Suriyeli ve Türk vatandaşlarımıza dil eğitimleri, mesleki eğitimler, kurslara katılanlara teşvik ödemeleri, mesleki eğitime yönlendirme, iş gücü piyasasına yönlendirme faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca 4 ilimizde (Gaziantep, Kilis, Hatay ve Şanlıurfa) örgün eğitim kurumlarında bulunan 30 ilkokul, ortaokul ve lisede ilk defa kütüphane kurulumu yapılmıştır" şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

 

25-11-202125-11-202125-11-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.