Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YÖBİS) eğitiminin dördüncüsü Antalya’da yapıldı

Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı tarafından 25-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da 26 İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İl Koordinatörlerinin de katılım sağladığı YÖBİS eğitimi gerçekleştirildi. 
Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YÖBİS) eğitiminin dördüncüsü Antalya’da yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) işbirliğinde geçici eğitim merkezlerinde ve e-okula kayıtları yapılamayan Suriyeli öğrenciler için geliştirilen Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sisteminin (YÖBİS) kullanımı ve sistemde yapılan güncellenmelerin kullanıcılara aktarılması amacıyla dördüncü eğitim Antalya’da yapıldı.

25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen eğitime yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimlerinden sorumlu 26 İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İl Koordinatörleri katılım sağladı.

Eğitimde, YÖBİS’te yapılan değişiklikler kullanıcılara aktarıldı ve sistemde karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm yolları gösterildi. Ayrıca, Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uluslararası Koruma Grup Başkanlığı personelinin katılımlarıyla Türkiye’de geçici koruma mevzuatı, yabancıların kayıt, belgelendirme ve güncelleme işlemleri, yabancıların ülkemizde hak ve hizmetlere erişimleri hakkında bilgi verildi. Şartlı Eğitim Yardımı konularında Türk Kızılay Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) yetkilileri sunumlar yaparak eğitime katkıda bulundu. Eğitimin ikinci gününde ise Suriyeli gönüllü eğiticilerin görev ve sorumlulukları hakkında karşılaşılan güçlüklere çözüm bulmak amacıyla katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonrasında Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanı Kemal GÜL tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

 

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.