Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Türkiye’de Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Yönelik Eğitim Programı (BILSY) Kapanış Etkinliği, “Sosyal Uyuma Giden Yol” Konferansı çerçevesinde gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) arasında yürütülen Türkiye’de Suriyeli Mültecilere ve Ev Sahibi Topluluklara Yönelik Eğitim Programı-BILSY kapanış etkinliği gerçekleştirildi.
Türkiye’de Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Yönelik Eğitim Programı (BILSY) Kapanış Etkinliği, “Sosyal Uyuma Giden Yol” Konferansı çerçevesinde gerçekleştirildi.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) arasında, Genel Müdürlüğümüz koordinasyonu ile yürütülen BILSY Eğitim Programı kapanış paneli, 10-11 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde düzenlenen “Sosyal Uyuma Giden Yol” konferansı çerçevesinde gerçekleştirildi.

Konferans, GIZ BILSY Proje Yöneticisi Joachim SCHEURER’in, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN’in, Almanya Büyükelçisi Martin ERDMANN’ın, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurul Üyesi Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ’ın ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ’in açılış konuşması ile başlamıştır. 

BILSY Eğitim Programı Kapanış Panelinin açılışı Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Kemal GÜL’ün konuşması ile gerçekleşmiştir. Panelde söz konusu eğitim programı çerçevesinde yapılan faaliyetler, bu faaliyetlerin amacı, hedefi, kazanımları hatırlatılmıştır. Moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Gözde DEMİREL ve Çukurova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sedat UÇAR’ın yaptığı panelde konuşmacı olarak Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığında BILSY Eğitim Programı Koordinatörü Öğretmen İlkay AKAR, Öğretmen Ayşenur BÜLBÜL, Medipol Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bekir Berat ÖZİPEK, Erciyes Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Neşet MUTLU, Çukurova Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Erdal KAÇAR görev almıştır. 

 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.