Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Türkiye Üniversiteleri Sürekli Eğitim Merkezlerinin (TÜSEM) Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti

Türkiye Üniversiteleri Sürekli Eğitim Merkezlerinin (TÜSEM) Genel Müdürlüğümüzü Ziyareti

Türkiye Üniversiteleri Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) Konseyi Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Konsey temsilcileri Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) Konseyinin 17 Aralık 2010 tarihinde kurulduğunu ve kuruluş amaçlarının üniversitelere bağlı sürekli eğitim merkezlerinde düzenlenen tüm eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme, belgelendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Sürekli Eğitim Merkezlerinin daha aktif, daha yaygın ve daha kaliteli eğitim veren kurumlar haline getirilmesini sağlamak ve ulusal-uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak olduğunu belirtti.  

Kuruluş amaçları ile örtüşen şekilde kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri gerçekleştirmeyi hedefleyen Konsey temsilcileri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL Bey ile görüştü. Konsey Başkanı Çukurova Üniversitesinden Prof. Dr. Yusuf Ziya HALEFOĞLU, TOBB Üniversitesinden Prof. Dr. Ramazan AKTAŞ, Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Birol GÜLNAR,  Boğaziçi Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Tamer ATABARUT ve Bartın Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin KAYGIN Genel Müdürümüze TÜSEM’lerin çalışma alanları, işbirlikleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. Konsey temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüzün eğitim programları ve halk eğitimi merkezlerindeki eğitimlerin benzeşen yönleri, eğitimlerin verilme koşulları, eğitimcilerin görevlendirilme şartları gibi konular tartışıldı. Toplantı üniversitelerle Genel Müdürlüğümüzün ortak yapması uygun olabileceği çalışmalar üzerinde çalışılmasına karar verilmesi ile sona erdi.

 

11-01-201911-01-2019

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.