Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

SAYIN BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER'İN 10 KASIM ATATÜRK'ÜN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ MESAJI

SAYIN BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER'İN 10 KASIM ATATÜRK'ÜN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Başöğretmenimiz , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş Millî Mücadele'mizin önderi olan Atatürk; askerî ve siyasi dehası, şahsiyeti ve yüksek karakteriyle insanlık tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Milletimizin en zor şartlar altında dahi istiklal mücadelesini zafere dönüştürerek muvaffakiyet sağlayan Atatürk'ün, milletine olan inancı, zorluklar karşısındaki azim ve kararlılığı, mücadeleci ruhu bize her daim yol gösterici olacaktır.

Atatürk'ün eğitim, bilim ve kültür mirasının bugünkü emanetçileri ve yarına taşıyıcısı bizler, onun açtığı yolda, "Millî eğitim ışığını, memleketin en derin köşelerine kadar ulaştırmak" için gayret göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yad ediyor; Millî Mücadele kahramanlarımız ve topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyorum.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.