Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

SANAL SERGİLER ZİYARETE AÇILDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı hayat boyu öğrenme kurumlarınca hazırlanan yıl sonu sergileri sanal ortamda ziyarete açıldı. 
SANAL SERGİLER ZİYARETE AÇILDI

 

Genel Müdürlüğümüze bağlı hayat boyu öğrenme kurumlarınca hazırlanan yıl sonu sergileri sanal ortamda ziyarete açıldı.

 

2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı 24 olgunlaşma enstitüsü ve 993 halk eğitimi merkezi, zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde tüm kursiyerlerin ve vatandaşlarımızın morallerini yükseltmek, onları böylesine güzel etkinliklerden mahrum etmemek amacıyla yıllardan beri düzenlenen yıl sonu sergilerini artık sanal ortamda ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

 

Hayat boyu öğrenme kurumları olan olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde her yıl eğitim öğretim yılı sonunda çeşitli öğrenme etkinlikleri ve birbirinden güzel sergiler yapılmakta iken bu yıl bu etkinlikler koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilemedi. Bu nedenle kursiyerlerin, haftalarca hatta aylarca eğitim aldıkları alanlarda ürettikleri el emeği, göz nuru sayısız ürün sanal ortamda vatandaşlarımızın ziyaretine açıldı.

 

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük; "Olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde eğitim öğretim dönemi sonunda çeşitli öğrenme etkinlikleri ve birbirinden güzel sergiler yapılmaktaydı. Maalesef bu sene dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu faaliyetlerin hiçbirisi yapılamadı. Bu süreçte belki kursiyerlerimizle yüz yüze eğitim gerçekleştirilemedi ama öğretmenlerimiz tarafından kendilerine uzaktan eğitim verilerek eğitim talepleri en iyi şekilde karşılanmaya çalışıldı. 

 

Hem eğitim öğretim yılı başından itibaren verilen yüz yüze eğitimler hem de salgın döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitimler sırasında öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından büyük bir özveri ile üretilen el emeği göz nuru binlerce ürün online ortamda vatandaşlarımızın ziyaretine sunuldu. Böylelikle fiili olarak gerçekleştirilemeyen yıl sonu sergileri sanal ortamda çok daha geniş bir kitlenin istifadesine ve beğenisine sunulmuş oldu. Yüzbinlerce kursiyerin gayretli ve titiz bir çalışma sonucu oluşturdukları bu ürünlerden oluşan sanal sergiler 360 derecelik seyir keyfiyle kurumların web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarından yayımlanmaya başlandı. Yapılan bu çalışma ile kursiyerlerimiz zamanlarını verimli kullandıkları gibi ürünlerini sergileyerek hem üretime hem de ülke ve aile ekonomisine katkı sağlama fırsatını yakalamış, vatandaşlarımız da evlerinden çıkmadan bu eserleri sanal ortamda görme ve inceleme imkânı bulmuş oldular." dedi.

 

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, yeni tip koronavirüs salgını sonrası başta maske olmak üzere dezenfektan ürünlerine taleplerin arttığını, olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde maske, tulum, dezenfektan ve yüz siperliği üretimine tüm hızıyla devam edildiğini de belirterek, "Böylesine zorlu bir süreçte seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre çalışan kursiyerlerimizden başlayarak fedakârca çalışan tüm personelimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, katkılarından dolayı herkese en içten şükranlarımı sunuyorum." dedi. 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.