Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile RTÜK arasında radyo ve televizyon yayınlarındaki dil yanlışlarının belirlenmesi amacıyla; yayın taraması yapılması, programlar geliştirilmesi, materyaller oluşturulması ve kurslar düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile RTÜK arasında radyo ve televizyon yayınlarındaki dil yanlışlarının belirlenmesi amacıyla; yayın taraması yapılması, programlar geliştirilmesi, materyaller oluşturulması ve kurslar düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü 23.08.2017 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL ve RTÜK Başkan Yardımcısı Sayın İlker ILGIN’ın katılımıyla Genel Müdürlüğümüzde imzalandı.

19-09-2017

 

Söz konusu Protokol kapsamında, Genel Müdürlüğümüz ve RTÜK iş birliği ile Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk kurs programının geliştirilmesi, radyo ve televizyon yayın kuruluşlarının çalışanlarına ve başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlara ayrı ayrı kurs verilmesi, kurs için gerekli öğretim materyallerinin hazırlanması ve radyo televizyon yayınlarında kullanılan Türkçenin durumunu tespit için Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin görevlendirilmesi ve bu öğretmenlerce konuyla ilgili yayın taraması yapılması amaçlanmaktadır.

 

19-09-201719-09-201719-09-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.