Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

"İş Karşılığı Ücret (Cash For Work ) Projesi" İzleme Ziyaretleri Ve Üçüncü Ara Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen geçici koruma altındaki Suriyeliler ile ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarımızın (2500 Suriyeli ve 2500 ihtiyaç sahibi Türk Vatandaşı) mesleki becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı “İş karşılığı ücret (Cash For Work ) Projesi” izleme ziyaretleri ve 3. ara değerlendirme toplantısı tamamlandı.
"İş Karşılığı Ücret (Cash For Work ) Projesi" İzleme Ziyaretleri Ve Üçüncü Ara Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Geçici koruma altındaki Suriyeliler ile ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarımızın (2500 Suriyeli ve 2500 ihtiyaç sahibi Türk Vatandaşı) mesleki becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı “İş karşılığı ücret (Cash For Work ) Projesi” izleme ziyaretleri tamamlandı. 

      

Projenin uygulandığı 7 pilot ilde (Ankara, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Manisa, Yalova) sınıflar, atölyeler ve oyun odaları ziyaret edilerek uygulayıcı halk eğitimi merkezlerinin proje ekiplerinden bilgi alındı. Ziyaretlerde Genel Müdürlüğümüz proje ekibi, Alman Uluslararası İşbirliği Kuruluşu (GIZ) temsilcileri ile halk eğitimi merkezlerimizin proje ekipleri proje sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretlerde ayrıca Projede görev alan sosyal destek uzmanlarına “Kapasite Geliştirme Eğitimi” katılım sertifikaları verildi. Alman Uluslararası İşbirliği Kuruluşu (GIZ) temsilcileri de uygulayıcı 30 merkez müdürüne Projenin başarısından ötürü birer plaket armağan etti. 

 

Ankara, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Manisa, Yalova illerinde belirlenen 30 halk eğitimi merkezinde devam eden Projenin Üçüncü Ara Değerlendirme Toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürlüğümüz proje ekibi, merkez müdürleri ve Alman Uluslararası İşbirliği Kuruluşu (GIZ) temsilcileri katıldı. Açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Eşref Gökhan TANRISEVDİR’in gerçekleştirdiği ara değerlendirme toplantısında tarafların ve faydalanıcıların karşılıklı memnuniyetinden dolayı projenin dört ay daha uzatılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca yeni dönemde yapılacak iyileştirmeler üzerinde duruldu. Değerlendirmelerde bulunan merkez müdürleri ve Alman Uluslararası İşbirliği Kuruluşu (GIZ) temsilcileri Projenin yürütülmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek bu tür projelerin daha uzun süreli kurgulanması temennisinde bulundular.  

 

 

26-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-2018

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.