Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

QUDRA Programı Türkçe Konuşma Destek Eğitici Eğitimi

Halk eğitimi merkezinde Türkçe'yi yabancı dil olarak öğrenen ve anadili olarak Türkçe konuşma becerilerini geliştirmek isteyen kişilerin günlük yaşam durumlarına yönelik uygulamalar yoluyla kendilerini doğru, etkili ve güzel şekilde ifade etmelerini sağlamak amacı ile Türkçe öğretimini ve sosyal uyumu desteklemek üzere Türkçe Konuşma Destek Eğitici Eğitiminin ikincisi gerçekleştirildi.
QUDRA Programı Türkçe Konuşma Destek Eğitici Eğitimi

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliğinde Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda sürdürülen GIZ QUDRA ? "Suriye Ve Irak Krizine Karşılık Vermek Amacıyla Suriyeli Mültecilerin, Ev Sahibi Toplulukların ve Yerinden Edilmiş Kişilerin Dayanıklılıklarının Güçlendirilmesini amaçlayan programın Sosyal Uyum Modülü kapsamında, halk eğitimi merkezlerinde açılan, yabancılara Türkçe öğretimi kurslarını ve sosyal uyum çalışmalarını desteklemek üzere kurs katılımcılarına ve anadili olarak Türkçe konuşma becerilerini geliştirmek isteyen kişilere yönelik yapılandırılmış bir içerikle tamamlayıcı " Türkçe Konuşma Destek Eğitimi" Programı hazırlanmıştır. Bu bağlamda, dil becerileriyle birlikte Türk kültürünü, Türk insanının yaşayış özelliklerini, düşünce yapısını, bakış açılarını öğretmek ve günlük yaşamı desteklemek amacı ile 5-6 Ağustos 2019 tarihleri arasında Mersin ilinde programın yürütüldüğü Adana Seyhan ve Mersin Yenişehir Halk Eğitimi Merkezlerinden eğiticilerin, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Dairesinden Qudra Program Koordinatörü Öğretmen Sevgi CANSU'nun, GIZ den, Deniz MENTEŞEOĞLU'nun, 'Türkçe Konuşma Destek Eğitici Eğitimi"  programını hazırlayan ve eğitimleri veren Trabzon Üniversitesinden Doç. Dr. Tolga ERDOĞAN'ın, katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

 

09-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-2019

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.