Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

QUDRA Programı Kapsamında Halk Eğitimi Merkezlerinde ´Öğreniyoruz, Öğretiyoruz´, Eğitimi

Halk eğitimi merkezi (HEM) eğiticilerini hedefleyerek, asıl mesleği eğiticilik olmayan bireylere, eğitimin temel kavramları, öğrenim hedefleri,  etkinlik ağırlıklı öğretim yöntemleri, eğitim planının hazırlanması, ölçme ve değerlendirme, etkili sunum ve iletişim becerileri başlıklarında, bir eğitim programı hazırlama, sunma ve değerlendirme becerileri kazandırmak amacı ile ´Öğreniyoruz, Öğretiyoruz´ Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi.  
QUDRA Programı Kapsamında Halk Eğitimi Merkezlerinde ´Öğreniyoruz, Öğretiyoruz´, Eğitimi

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliği ile Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda sürdürülen GIZ QUDRA - ´Suriye Ve Irak Krizine Karşılık Vermek Amacıyla Suriyeli Mültecilerin, Ev Sahibi Toplulukların ve Yerinden Edilmiş Kişilerin Dayanıklılıklarının Güçlendirilmesi)ni amaçlayan programın Beceri Geliştirme Modülü kapsamında, halk eğitimi merkezi (HEM) eğiticilerini hedefleyerek asıl mesleği eğiticilik olmayan bireylere, eğitim, yetişkin eğitimi, eğiticilerin nitelikleri, öğrenme-öğretme süreci ve etkili iletişim konularında becerileri kazandırmak amacı ile ´Öğreniyoruz, Öğretiyoruz´ Eğitici Eğitimi 29.04-02.05.2019 tarihleri arasında Bursa ilinde QUDRA Program faaliyetlerinin yürütüldüğü Ankara, Adana, İstanbul, Mersin, illerinde halk eğitimi merkezlerinde farklı branşlarda görev alan 99 eğiticinin, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Dairesinden, Şube Müdürü Ziya ÖKÇE´nin, QUDRA Program Koordinatörü Öğretmen Sevgi CANSU´nun, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden Öğretmen Alpaslan TURAN´ın, İstanbu QUDRA il koordinatörü Abdulkadir BOZDEMİR´in, GIZ QUDRA Programı Takım Lideri Haikal El ABED´ın, SO2 (Beceri Geliştirme) Modülü Danışmanı Handan AFŞAR´ın, ayrıca eğitim görevlisi olarak Trabzon Üniversitesinden Doç. Dr. Tolga ERDOĞAN´ın, Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Hasan BOZGEYİKLİ´nin ve Gaziantep Üniversitesinden Doç. Dr. Kaan BÜYÜKİKİZ´in katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

 

08-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-2019

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.