Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

oncekadin.gov.tr Ürün Satış Sitesi İçin 20.000 Kadın Kursiyer

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’nin İkinci Dönemi Basın Tanıtım Toplantısı ile Başlatıldı. Yeni dönemle birlikte 20 bin kadın kursiyere ulaşılması hedefleniyor.
oncekadin.gov.tr  Ürün Satış Sitesi İçin 20.000 Kadın Kursiyer

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı (TVV) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) arasında 27.11.2014 tarihinde imzalanan protokol ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda öğrenim gören öğrenci/ kursiyer kadınların girişimci ruhunu ortaya çıkararak Türkiye’deki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesine katkıda bulunmak ve dijital, mobil teknolojinin desteği ile öğrenci/kursiyerlerin ürettiği ürünlerin pazarlanarak, başarılı olanların girişimciliğe yönlendirilmesini sağlamak amacıyla başlatılan Girişimcilikte Önce Kadın Projesi planlandığı şekilde sonuçlanmıştır. 

 

Paydaşlar arasında yapılan görüşmeler sonucunda Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin ülke geneline yaygınlaştırılması için,  protokolün yenilenerek, on ilde (Adana, Kayseri, Denizli, Trabzon, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Muğla, Kocaeli, Sivas) daha uygulanmasına karar verilmiştir. İkinci fazının 2017’de yapılacağı proje kapsamında yetiştirilen 150 danışman öğretmen ile 10.000 kadın kursiyerin ürünlerini oncekadin.gov.tr internet sitesinden pazarlamaları sağlanacaktır. Bir önceki dönem ile birlikte 20 bin kadın kursiyer ürün satış sitesinden  ürünlerini pazarlama imkanına kavuşacaktır.

 

23 Aralık 2016 tarihinde İstanbul The Marmara Otel’de düzenlenen projenin yeni döneminin  basına tanıtımına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ercan DEMİRCİ, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Sayın Faruk ECZACIBAŞI, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Sayın Hasan SÜEL katılmış, protokol imza töreni gerçekleştirilmiştir.

 

Pilot il şube müdürlerimizin ve merkez halk eğitimi müdürlerimizin davet edildiği toplantıda Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat ABDÜLHAKİMOĞULLARI da konuşma yaparak yereldeki aktörlerin projeyi sahiplenmelerinin önemine değinmiştir.

 

 27-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.