Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Arasındaki İş Birliği Protokolü Koordinasyon Toplantısı

MEB-GSB İş birliği Protokolünün Milli Eğitim Bakanlığı Yükümlülükleri bölümünde yapılacak iş ve işlemler için Müsteşar Yardımcımız Sayın Yusuf BÜYÜK başkanlığında yapılan toplantı 27 Temmuz 2017 tarihinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL’in ev sahipliğinde genel müdürlük binasında gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Arasındaki İş Birliği Protokolü Koordinasyon Toplantısı

Koordinatörlüğünü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün yaptığı MEB-GSB İş birliği Protokolünün Milli Eğitim Bakanlığı Yükümlülükleri bölümünde yer alan iş ve işlemler için Müsteşar Yardımcımız Sayın Yusuf BÜYÜK başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıya Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Başkanlığı, İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığından ilgili daire başkanları katıldı.

28-07-2017

Toplantıda protokolümüzde yer alan millî sporcu öğrenci nakillerinin “İstisnai Haller” kapsamına alınması, seçmeli ders saatlerinin ve ders programlarının İl/İlçe spor tesislerinin durumuna göre planlanması, okullarda ders dışı eğitim çalışmaları yapan öğretmenlerin okul sporları faaliyetlerine katılmalarının zorunlu tutulması ve sporcu öğrenci ve öğretmenlerin teşvikini ve takibini sağlamak için e-Okul ve Mebbis sistemlerinde gerekli modüllerin oluşturulması için yapılan mevzuat değişiklikleri ve yapılması gerekenler görüşüldü.

Ayrıca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminde Sportif, Kültürel, Bilimsel, Sanatsal ve Topluma Hizmet Çalışmaları başlıkları altında verilecek olan ek puan uygulaması için ilgili genel müdürlüklerin yaptığı çalışmalar ve gelinen son nokta da masaya yatırıldı. 

 Toplantının son bölümünde ise pilot uygulamaları başarıyla tamamlanan ülke genelinde ise kasım ayında başlayacak olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında yapılacak olan tarama testlerinde Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapılan iş ve işlemler görüşüldü.

 

28-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.