Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Merveşehir Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine kapılarını açtı...

Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye'de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler İçin Türkçe Dil Eğitimi Projesi kapsamında Gaziantep Şehitkamil ilçesine halk eğitimi merkezi inşa edildi.
Merveşehir Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine kapılarını açtı...

Genel Müdürlüğümüz ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı iş birliğinde yürütülen "Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye'de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler İçin Türkçe Dil Eğitimi Projesi" kapsamında eğitime erişimi artırmak adına Gaziantep Şehitkamil ilçesine halk eğitimi merkezi inşa edildi.

6 Kültür Dersliği, 1 Ahşap Atölyesi, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Konferans Salonu, 1 Çok Amaçlı Sınıf, 1 Müzik Dersliği, 1 Genel İnternet Alanı, 1 Öğretmenler Odası, 1 Müdür Odası, 3 Müdür Yrd. Odası, 3 Ofis ve 1 Çocuk Oyun Bakım Odasından oluşan kurum Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk' un teşrifleriyle açıldı. Açılış törenine Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov ve Türkiye'deki Mültecilere Mali Yardım Aracı Bölüm Başkanı Libor Chlad da katılım gösterdiler.  

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk konuşmasında; tüm mahallelerimizde, köylerimizde hayat boyu öğrenme kurslarından yararlanılması için yoğun çaba harcadıklarını, hayat boyu öğrenmenin zaman, mekan ile sınırlı tutulamayacağını ancak inşası tamamlanmış bu tarz nitelikli kurumlara da ihtiyaç olduğunu belirtti. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AB Delegasyonu ile yürüttükleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederken kurum inşasına ilişkin çalışmaların artırılması gerektiğine vurgu yaptı. Sayın Khojimatov ve Sayın Chlad ise başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti ile olan güçlü iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Suriyeli halkın toplumsal ihtiyaçlarının karşılanması noktasında üstlenilmiş olan görevin ne kadar kıymetli olduğu ve takdir edilmesi gereken bir başarı olduğunun altını çizdiler.

07-07-202107-07-202107-07-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.