Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Kurs Programı Onayları (02.11.2017)

Bakanlık Makamının 02.11.2017 tarihli ve 18387091 sayılı onayıyla; yeni hazırlanan 13 ve güncellenen 56 kurs programı uygulamaya konulmuştur. Ayrıca bu onayla halk oyunları kurs programlarının giriş koşulları güncellenmiş ve eğitici niteliklerindeki yıl ifadesine açıklık getirilmiştir.
Kurs Programı Onayları (02.11.2017)

Genel Müdürlüğümüzce yayınlanmış olan kurs programlarının Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programları´na göre güncellenmesi, talep edilen yeni kurs programlarının da yine aynı çerçevede hazırlanması gerekmektedir.

Bu program hazırlama ve güncelleme çalışmaları kapsamında; Halk oyunları kurs programlarının eğitici nitelikleri başlığı altında geçen ´´Yöre Oyunları Öğreticisi kurs programını tamamlamış olanlardan çalıştıracağı yöre oyunuyla ilgili en az 1 yıl eğitim aldığını ya da en az 1 yıl bu yöre oyununu öğretmek amacıyla eğitmenlik/çalıştırıcılık yaptığını belgelendirenler´´ ibaresinde yer alan en az 1 yıl şartının bir eğitim öğretim yılı olarak değerlendirilmesine ve tüm halk oyunları programlarının giriş koşullarında belirtilen ´´Halk oyunları kurs programına katılmasına engel bir sağlık problemi olmadığını sağlık raporu ile belgelendirmek´´ ibaresinin ´´Halk oyunları kurs programına katılmasına engel bir sağlık problemi olmamak´´ şeklinde değiştirilmesine karar verilmiştir.

Bununla birlikte yeni hazırlanan 13 (on üç) ve güncellenen 56 (elli altı) kurs programının yaygın eğitim kurumlarında uygulanması, Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayınlanması ve e-Yaygın Sisteminde tanımlanarak uygulamaya konulması uygun görülmüştür.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.