Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Koronavirüs mücadelesine 7 milyon maskeyle destek

Salgın sonrası olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde 7 milyon 136 bin 207 maske, 35 bin 941 tulum, 3 bin 520 litre dezenfektan ve 25 bin 374 yüz siperliği üretilerek ücretsiz dağıtıldı.
Koronavirüs mücadelesine 7 milyon maskeyle destek

 

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını sonrası başta maske olmak üzere dezenfekte ürünlere ve tıbbi amaçlı tulumlara talep artması üzerine olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde maske, tıbbi amaçlı tulum, dezenfektan ve 3D yazıcılar kullanılarak yüz siperliği üretimine başlandı.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezleri tarafından üretilen maske, tıbbi amaçlı tulum, dezenfektan ve yüz siperliği; korona virüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif görev alan kamu personeline, vatandaşlara ve ihtiyaç duyulan noktalara ücretsiz dağıtımı tüm hızıyla devam etmektedir.

 

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgınını önlemek için maske kullanımı önemli bir yer tutuyor. Böylesine zorlu bir süreçte kursları bitmesine rağmen, tamamen millî bir seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre çalışan usta öğretici ve kursiyerler, korona virüs ile mücadele kapsamında desteklerini göstermek ve artan talepleri karşılamak için kendi evlerinde ve eğitim binalarında üretime başlamışlardır. İdareci, öğretmen, gönüllü usta öğretici ve kursiyerler tarafından tüm imkânlar kullanılarak sürece destek olmak amacıyla üretilen maskelerin, tıbbi amaçlı tulumların, dezenfektanların ve yüz siperliklerinin kamu kurumlarına ve muhtelif noktalarda halka dağıtımı vatandaşlar tarafından büyük bir takdir topladı.

 

Şuana kadar hayat boyu öğrenme kurumlarında 7136207 adet maske, 35941 adet tulum, 3520 litre dezenfektan ve 25374 adet yüz siperliği üretildi.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, konuya ilişkin yaptığı açıklamada;  "Toplum olarak hepimizin kenetlenmesi gerektiği bugünlerde bizler de milli bir seferberlik ruhuyla çalışmaya devam ediyoruz. Valiliklerimizle koordineli şekilde ihtiyaç duyulan noktalara maskeleri ulaştırıyoruz. Üretimin en yoğunlaştığı alanlar; maske, temizlik ve dezenfekte ürünleridir. Kurumlarımız bu süreçte tüm kapasitesiyle milletimizin yanında yer almaktadır. Bu zor günlerimizde kara gün dostu olduklarını bir kez daha gösteren, gönüllü olarak fedakârca çalışan tüm personelimizi tebrik ediyor, katkılarından dolayı bu çabanın parçası olan herkese en içten şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

 

22-04-202022-04-202022-04-2020

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.