Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

İzmir İlimizde Açık Öğretim Okulları Mezuniyet Töreni Düzenlendi…

İzmir İlimizde Açık Öğretim Okulları Mezuniyet Töreni Düzenlendi…

2016/2 Döneminde Açık Öğretim Okullarından mezun olan öğrenciler, İzmir İl Millî  Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.

Millî  Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bünyesinde faaliyet gösteren Açık Öğretim Okullarından mezun olan öğrenciler için, 17 Mayıs 2017 tarihinde İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Salonunda diploma töreni düzenlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan Açık Öğretim Ortaokulu Müdürü Hüseyin KURT; “Hepinize, cesaretle başladığınız bu yolda başarılar ve mutluluklar dilerim. Bugünü, bir ayrılık olarak görmeyin. Hayatta başarılarınızı bizlerle paylaşın, bizimle görüşmeye devam edin. Bizim için en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Bundan sonraki yaşamınızda hepinize üstün başarılar diliyor, siz yeni mezunlarımızı sevgiyle uğurluyoruz. Yolunuz açık olsun” dedi.

İzmir İl Millî  Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir BÜDÜN ise konuşmasında; “Açık Öğretim Ortaokulunda 55 bin, Açık Öğretim Lisesinde 62 bin, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde ise 15 bin öğrenci bulunmaktadır. İzmir ilinde Açık Öğretim Okullarına büyük bir ilgi vardır.” Dedi.

Törende konuşan Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ,  böylesi tarih kokan bir şehirde mezunların mutluluğunu paylaştığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Düzenlenen organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ;  “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Açık Öğretim Okulları,  örgün eğitime gidemeyen ya da başladıkları eğitimlerini çeşitli sebeplerle yarıda bırakan vatandaşlarımıza açılmış bir kapıdır.  Okullarımızın Türkiye genelinde yaklaşık 3 milyona yakın kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. ”diyerek Açık Öğretim Okullarının bir umut kapısı olduğunu vurguladı. Açık Öğretim Okullarının kız çocuklarının okullaşmasında önemli bir yere sahip olduğunu ve Açık Öğretim Okullarında kız öğrenci sayısının her geçen gün artmasının da memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Açılış konuşmalarının ardından mezunlara diplomaları törenle takdim edildi.

Diplomasını alan 79 yaşındaki Hasbiye CANDEMİR; Açık Öğretim ile ilgili hikâyesinin 70 yaşında başladığını, önce ilkokulu, sonra ortaokulu bitirdiğini, şimdi de liseden mezun olmanın heyecanını yaşadığını anlattı. Okumayı, öğrenmeyi çok sevdiğini dile getiren CANDEMİR, gençlere "Okumayı bizim gibi ileri yaşlara bırakmayın" tavsiyesinde bulundu. Ev hanımı ve beş torun sahibi olan CANDEMİR, üniversiteye de gitmek istediğini sözlerine ekledi.

Açık Öğretim Lisesi diplomasını alan 48 yaşındaki bedensel engelli Şaziment YEĞİN, yaşadığı mutluluğu ifade ederken salonda duygulu anlar yaşandı. Ev hanımı Selvi Erdal da Açık Öğretim Lisesi diplomasını, 3,5 yaşındaki oğlu Derman ile birlikte aldı. Diploma töreni İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nün yılsonu sergisiyle sona erdi.  

 

30-05-201730-05-2017

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.