Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

KÜLTÜREL MİRASIMIZIN GURURU OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNE ONUR ÖDÜLÜ

KÜLTÜREL MİRASIMIZIN GURURU OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNE ONUR ÖDÜLÜ

El sanatları ve tasarım alanında ülkemizin en önemli organizasyonlarından biri olan CRAFT İSTANBUL 4. Uluslararası El Sanatları ve Tasarım Fuarı, 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olgunlaşma enstitülerinin her yıl el sanatları ve tasarım odaklı zengin koleksiyonlarıyla katıldığı fuarın ön izleme ve açılış programı, 4 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşti. 

Açılış programında, kültürel mirasımızın korunarak geleceğe aktarılmasında önemli katkılar sunan ve el sanatları alanlarında ülkemizin amiral gemisi olarak yurt içinde ve yurt dışında başarılı kültürel faaliyetler yürüten olgunlaşma enstitülerine "El Sanatları Onur Ödülü" takdim edildi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü adına ödülü, Beyoğlu Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hatice Pamukoğlu aldı.

Kültürel miras, el sanatları ve tasarım alanlarında ülkemizin önde gelen kurumlarının katıldığı fuarda, olgunlaşma enstitülerimizde dokunan el dokumaları özel bir tema ile sergileniyor.

Olgunlaşma enstitülerimiz giyim, el sanatları, nakış, kuyumculuk dokumacılık,  gastronomi, kitre bebek gibi el emeği göz nuru ürünlerini, tasarımlarını ve sanat eserlerini özel sergi alanında ziyaretçilere sunuyor.

06-10-202306-10-202306-10-2023

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.