Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hızlandırılmış Eğitim Programı Koordinatörler Değerlendirme Toplantısı 15-18 Temmuz 2018 / İstanbul

MEB – UNİCEF işbirliğinde yürütülen Hızlandırılmış Eğitim Programı (HEP) kapsamında 15-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul’da  “Koordinatörler Değerlendirme Toplantısı”  yapıldı.
Hızlandırılmış Eğitim Programı Koordinatörler Değerlendirme Toplantısı 15-18 Temmuz 2018 / İstanbul

Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı uhdesinde yürütülen Hızlandırılmış Eğitim Programı (HEP) ile eğitim sürecinden uzak kalmış (3 - 6 yıl süreyle) veya örgün eğitim imkânlarına erişemeyen geçici koruma altındaki Suriyeli çocukların eğitim sistemimize dâhil edilmesi amaçlanmaktadır. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM) ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğinde Suriyeli çocuklara sunulacak eğitim imkânlarının kalitesinin arttırılması amacını taşıyan “Hızlandırılmış Eğitim Programı” (HEP) 8 Ocak 2018´de başlamıştır.

 

HEP kapsamında birinci aşamada Ankara, İstanbul, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Konya olmak üzere 6 il ve 37 Halk Eğitimi Merkezi yer almaktadır. Proje kapsamında Mart ayında alan taraması eğitimi verilmiş ve bu eğitimi alan kişiler tarafından Nisan ve Mayıs aylarında alan taraması yapılarak eğitimden uzak kalmış geçici koruma altındaki Suriyeli çocuklar tespit edilmiştir. Mayıs ayı itibariyle de kurslar başlamıştır. 15-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında HEP kapsamında yer alan illerin İl Koordinatörleri ve HEM Koordinatörleri ile değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

 

Programın birinci gününde İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan GÜR açılış konuşmalarını yapmıştır. Akabinde Proje Koordinatörü Ali AKSOY HEP’le ilgili güncel değerlendirmelerde bulunmuştur. Programın ikinci gününde Proje Koordinatör Yardımcıları kendi görev alanlarıyla ilgili sunum ve açıklamalar yapmışlar gelen soruları cevaplamışlardır. Programın son gününde ise YÖBİS işlemleri öğrencilerin YÖBİS’e kaydedilmesiyle ilgili işlemlerin anlatıldığı bir oturum gerçekleştirilmiştir. Her oturumun sonunda soru-cevap ve değerlendirmelere yer verilen verimli bir toplantı olmuştur.

 

 25-07-201825-07-201825-07-2018

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.