Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi – Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Kısa Film Yarışmasında 31 Mart 2017 tarihi itibariyle başvurular tamamlanmıştır. Yapılan incelemeler sonucunda ödül almaya layık görülen 5 eser belirlenmiştir. 
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi – Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II” kapsamında düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışmasında “Öğrenme Maratonu” filmiyle Ali Ünlü birinci oldu.

 

117 adayın 125 film ile katıldığı yarışmada, ön elemeyi geçen 25 film, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Andreas TRESKE’nin jüri başkanlığında, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, yönetmen Mesut UÇAKAN, yapımcı ve yönetmen Mustafa UĞUR, yapımcı ve yönetmen Şafak TÜRKEL, HBÖ-II Proje Koordinatörü Ayşegül AŞIK, HBÖ-II İletişim Uzmanı Gülru TOPÇU ve HBÖ-II İletişim Eş Uzmanı İsmail KARATAŞ’ın da yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi ve dereceye giren filmler belirlendi.

 

Yarışmanın; profesyonel kamera ve ekipmanlarından oluşan birincilik ödülünü “Öğrenme Maratonu” filmiyle Ali Ünlü kazandı. “Hayat Büyük Bir Okuldur” filmiyle ikinci olan Hakan Akyüz profesyonel fotoğraf makinesi, “Hayat Boyu Sev” filmiyle üçüncü olan Vasıf Koçer ise aksiyon kamerası kazandı. Ayrıca “Örgü” filmiyle Ozan Kaçmaz ve “Tristan” filmiyle Kenan Erer mansiyon ödülüne layık görüldü ve tablet bilgisayarların sahibi oldu. Kazananların ödülleri düzenlenecek ödül töreninde teslim edilecektir.

 

Yarışmadan elde edilen eserler ile hayat boyu öğrenmeyi tanıtmak, öğrenmeyle edinilecek kazanımlara dikkat çekmek ve toplumun öğrenme kültürünü geliştirmeye yönelik farkındalık artırmak amaçlanmaktadır.  

 

28-04-201728-04-201728-04-201728-04-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.