Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

Proje kapsamında Bilgilendirme Toplantıları’nın sekizincisi 28 Temmuz 2016 tarihinde Trabzon’da gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN GELİŞTİRİLMESİ 2
PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI
28 TEMMUZ TRABZON


Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemizde gelişen insan kaynakları kapasitesine “Hayat Boyu Öğrenme” kavramını tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirilen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi–2 Projesi Bilgilendirme Toplantılarından sekizincisi 28 Temmuz 2016 tarihinde Trabzon’da gerçekleştirilmiştir.

Trabzon Vali Yardımcısı Necmettin YALINALP’in de katıldığı bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ gerçekleştirmişlerdir.

Trabzon bilgilendirme toplantısına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili STK temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin temsilcileri, paydaşlar, özel sektör temsilcileri katılım sağlamıştır.

Toplantının sabah oturumunda Proje Teknik Destek Ekibi, projeyi tanıtan sunumlarını gerçekleştirmiş, öğleden sonraki  oturum Trabzon İl Millî Eğitim Müdürlüğü hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube müdürü Tahsin KALAYCI’nın Trabzon ilinin hayat boyu öğrenme dinamikleri ile ilgili açıklayıcı bilgiler vermesinin ardından gerçekleştirilmiştir. Oturumda, katılımcılarla birlikte masa başı takım çalışmaları yapılmış,  il düzeyinde “Hayat Boyu Öğrenme” ile ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir. 

Tanıtım Toplantısının ardından Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI Trabzon Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve ASO ile Trabzon Ortahisar Olgunlaşma Enstitüsü’ne ziyaretler gerçekleştirmiştir.

 

 02-08-201602-08-201602-08-201602-08-201602-08-201602-08-2016

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.