Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

Proje kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan bilgilendirme toplantılarına Bursa ve Eskişehir’de devam edilmiştir.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN GELİŞTİRİLMESİ 2 PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

22 HAZİRAN 2016 BURSA - 23 HAZİRAN 2016 ESKİŞEHİR

 

Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemizde gelişen insan kaynakları kapasitesine “Hayat Boyu Öğrenme” kavramını tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirilen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi–2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları’na 22 Haziran 2016 tarihinde Bursa ve 23 Haziran 2016’da Eskişehir’de devam edilmiştir. 

Bursa bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin GÜLENER ve Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif TAK  gerçekleştirmişlerdir.   

Eskişehir bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI ve İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN gerçekleştirmişlerdir.  

Yoğun katılımın sağlandığı toplantılarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili STK temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin temsilcileri, paydaşlar, özel sektör temsilcileri ile yerel ve ulusal basın hazır bulundular.  

Toplantıların sabah oturumlarında Proje Teknik Destek Ekibi, projeyi tanıtan sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumlarda ise masa başı takım çalışmaları gerçekleştirilerek il düzeyinde “Hayat Boyu Öğrenme” ile ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirildi.  

 

  30-06-201630-06-201630-06-201630-06-201630-06-2016 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.