Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL´ün, Manisa, İzmir İl ve İlçe Ziyaretleri

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL´ün,  Manisa, İzmir İl ve İlçe Ziyaretleri

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın M. Nezir GÜL 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Manisa İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Daha sonra Manisa İl Millî Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı 17 Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Hayat Boyundan Sorumlu Şube Müdürleri ile Merkez ilçelerdeki kurum müdürlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Toplantıda Sayın M. Nezir GÜL, eğitimin insan hayatına yön veren ve yaşamı boyunca insanda kalıcı davranışlar bırakan bir süreç olduğunu, MEB olarak da çağın şartlarına ve gelişmelere ayak uyduracak şekilde yenilikler yapıldığını, bu yeni çalışmaların kendi değerlerimize uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini, hazırlanan müfredat çalışmalarında sahadaki değerli eğitimcilerin görüşlerinin de alındığını belirtti.

 

 Sayın Genel Müdür M. Nezir GÜL, eğitimde küçük dokunuşların önemli olduğunu ve bu dokunuşun insan hayatında daima derin etkiler bıraktığını söyledi.

 

Sayın Genel Müdür, hayat boyu öğrenmenin çok geniş çalışma alanının bulunduğunu, herkese en iyi imkânları sağlayarak mesleki ve genel alanlarda yapılan çalışmalar ile en iyi şekilde hizmet verdiklerini ve bundan sonra da hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Türkiye´de hayat boyuna katılım oranının yüzde 5.8 olduğunu, bu oranın daha da yukarıya çıkarılması gerektiğini söyledi. Ülkemizde 2,5 milyon insanın okuma yazma bilmediğini, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi öncülüğünde 2018/4 No’lu Genelge ile başlattığımız Okuma Yazma Seferberliğiyle gerekli gayreti göstererek bu sayıyı en aza indirmeyi hedeflediklerini ifade etti Sayın Genel Müdür M. Nezir GÜL. Yapılan çalışmalarda şu ana kadar 480 bin kişinin Okuma Yazma Kurslarına devam ettiğini ifade eden Sayın M. Nezir GÜL, bu sayıyı 2018 yılı Eylül ayına kadar en az 1 milyona çıkarmak istediklerini de belirtti.

 

Eğitim yöneticilerinin sorunlarını dinleyen Sayın Genel Müdür daha sonra Manisa ili Turgutlu ilçesinde gerçekleştirilen Öğrenme Şenliğinin açılışını yaptı.

 

Ardından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın M. Nezir GÜL, İzmir ili Çeşme ilçesinde bulunan Ontur Hotel’de Program Geliştirme Çalıştayı’na katıldı. Sayın Genel Müdürümüz ardından Çeşme ve Güzelbahçe Halk Eğitim Merkezlerini ziyaret ederek kursiyerler ile bir araya geldi. Güzelbahçe Halk Eğitim Merkezi yeni binasının inşaat alanında incelemelerde bulundu. Narlıdere Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi açılısına katıldı. Sayın Genel Müdürümüzün bölgeye düzenlediği ziyaret programı, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü ziyareti ile son buldu.

 

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.