Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

HAYAT BOYU ÖĞRENME FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI İSTANBUL'DA YAPILDI

HAYAT BOYU ÖĞRENME FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI İSTANBUL'DA YAPILDI

Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ'ın başkanlığında İstanbul'daki hayat boyu öğrenme faaliyetlerini değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin DÜLGER, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Anadolu yakasında görev yapan hayat boyu eğitimden sorumlu ilçe millî eğitim şube müdürleri, olgunlaşma enstitüsü müdürleri ile halk eğitimi merkezi müdürleri katıldı. Toplantıda İstanbul ilinde hayat boyu öğrenme faaliyetlerindeki mevcut durum, planlanan çalışmalar ile sorun ve çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Bakan Yardımcımız Sayın Nazif YILMAZ, hayat boyu öğrenmeyi Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda en üst seviyeye çıkarmak için gayret edeceklerini ifade ederek özellikle hedeflenen kursiyer sayılarına ulaşmada önemli gayretler gerektiğini dile getirdi. "Her Yerde Herkes İçin Varız" sözünün çok güzel ve anlamlı olduğunu ifade eden YILMAZ, kurs faaliyetlerinin yürütülmesinde sadece halk eğitim merkezlerinin değil, kurs yapmaya elverişli her yerde, her mekânda faaliyetlerin yapılacağını ve yapılması gerektiğini ifade etti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER de toplantıda hayat boyu öğrenmenin önemi ve kapsamı hakkında genel açıklamalarda bulunduktan sonra İstanbul'da yürütülen hayat boyu öğrenme faaliyetleri ve hedefleri ile yapılması gerekenler hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi.

Değerlendirme toplantısında söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, hayat boyu öğrenme faaliyetlerini çok önemsediklerini, herkese dokunan bir yapısının olduğunu, ilimiz genelinde yürütülecek çalışmaların sonuçlarını çok önemsediklerini, hayat boyu öğrenme birimimizin gayretli çalışmalarının olduğunu istenilen hedeflere hep birlikte ulaşacaklarını ifade etti.

Toplantıda ayrıca il hayat boyu öğrenmeden sorumlu Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK İstanbul'da hayat boyu öğrenme faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında sunum yaptı.

Toplantının sonunda hayat boyu öğrenme kurum müdürlerinin soru-cevap, dilek ve temennileri dinlendi.

Toplantının ardından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin DÜLGER beraberindeki heyet ile Ataşehir ilçesinde açılacak olan Anadolu Yakası Halk Eğitimi Merkezi binasında incelemelerde bulundu. Akabinde Bakırköy Halk Eğitimi Merkezindeki kurslar ziyaret edilerek kurumun işleyişi hakkında bilgiler alındı.

 

05-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-202205-02-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.