Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Göçmenlerin Eğitimleri Hakkında Okul İdarecilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantılarının İlki Bursa’da Yapıldı

Göçmenlerin Eğitimleri Hakkında Okul İdarecilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantılarının İlki Bursa’da Yapıldı

Bakanlığımız, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğiyle, Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda öğrenim gören Suriyeli ve uluslararası koruma altında bulunan diğer uyruklu yabancı öğrencilerin öğrenim gördüğü okullarda ortaya çıkan problemlere yönelik çözüm önerileri geliştirebilmek ve bu yöndeki iyi örnekleri açığa çıkarmak amacıyla okul idarecilerine ve rehber öğretmenlere yönelik Bursa ve Ankara illerinde 3’er günlük bilgilendirme toplantıları planlanmaktadır.

Söz konusu eğitimlerin ilki 22-23-24 Kasım 2017 tarihlerinde Bursa ilinde gerçekleştirilmiştir. Eğitime katılacak okullar Suriyeli öğrencilerin sayısına göre bir sıralama yapılarak belirlenmiş, en fazla Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu öğrencilerin olduğu okulların müdür yardımcıları ve rehber öğretmenlerinin katılımı ile toplantı yapılmıştır. Etkinliğe 100 kişinin katılımı sağlanmıştır.

Bursa’da gerçekleştirilen eğitim programında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkilileri, akademisyenler, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilileri sunumlar yaparak katkıda bulunmuş, toplantı sırasında düzenlenen küçük grup çalışmalarıyla katılımcılar yaşadıkları sıkıntıları, çözüm önerilerini ve iyi örnekleri tartışma imkanı bulmuştur.

Genel Müdürlüğümüz yetkilileri ile birlikte Suriyeli öğrencilerin öğrenim gördüğü Bursa’daki okullarda saha çalışması yapılmıştır.

 

27-11-201727-11-201727-11-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.