Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Göçmenlerin Eğitimleri Hakkında Okul İdarecilerine ve Rehber Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Toplantılarının Ankara Ayağı Tamamlandı

Göçmenlerin Eğitimleri Hakkında Okul İdarecilerine ve Rehber Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Toplantılarının Ankara Ayağı Tamamlandı

Bakanlığımız ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliğiyle, Bakanlığımıza bağlı resmi okullarda öğrenim gören Suriyeli ve uluslararası koruma altında bulunan diğer yabancı uyruklu öğrencilerin öğrenim gördüğü okullarda ortaya çıkan problemlere yönelik çözüm önerileri geliştirebilmek ve iyi örnekleri açığa çıkarmak amacıyla okul idarecilerine ve rehber öğretmenlere yönelik Bursa ve Ankara illerinde 3’er günlük bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Eğitime katılan okullar yabancı uyruklu öğrencilerin sayısına göre bir sıralama yapılarak belirlenmiş, en fazla öğrencisi olan okulların idarecileri ve rehber öğretmenleri katılmıştır. 3 aşamalı eğitimlere Bursa, Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Kırıkkale, Nevşehir ve Aksaray illerinden 250 kişinin katılımı sağlanmıştır. Etkinliğin 2018 yılında diğer iller için de planlanması öngörülmektedir.

Gerçekleştirilen eğitim programında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, İl Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği yetkilileri sunumlar yaparak katkıda bulunmuş, toplantı sırasındaki küçük grup çalışmaları sayesinde katılımcılar yaşadıkları sıkıntıları, çözüm önerilerini ve iyi örnekleri tartışma fırsatı bulmuştur.

Ankara’da son ayağı 13-15 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen program sonunda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL kapanış konuşmasını yaparak, eğitime katılan idareci ve öğretmenlere katılım belgelerini takdim etmiştir.

 

20-12-201720-12-201720-12-201720-12-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.