Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüzün Mersin Ziyareti

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, incelemelerde bulunmak üzere 06 Temmuz 2020 tarihinde Mersin iline bir ziyaret gerçekleştirdi.
Genel Müdürümüzün Mersin Ziyareti

            Mersin'deki programına Valiliği ziyaret ederek başlayan Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, bu ziyaretinin ardından Suphi Öner Öğretmenevinde birim amirleri, ilçe millî eğitim müdürleri, halk eğitimi merkezi müdürleri ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz, halk eğitimi merkezleri ve olgunlaşma enstitülerinin, Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde gönüllü olarak faaliyet yürüten  öğretmen ve usta öğreticilerle birlikte maske, siperlik, dezenfektan ve diğer hijyen ürünleri üretimi hususunda önemli bir sorumluluk üstlendiğini; bu suretle ilgili kurumlarımızın gerek sağlık çalışanlarına gerekse eğitim camiasına önemli katkılar sunduğunu belirtti. 

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hayat boyu öğrenme programlarına yönelik niteliğin arttırılması ve erişimin kolaylaştırılması yönünde çalışmaların devam ettiğini, önümüzdeki günlerde, bu çalışmaları da vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade eden Yusuf Büyük, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki hizmetlerin milletimize doğrudan ulaştığını, Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda, halk eğitimi merkezleri aracılığıyla açılan kurslarda, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Genel Müdürümüz "Bu kapsamda başta yöneticilerimiz olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarımıza başarı ve kolaylıklar diliyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük toplantının ardından Mersin Olgunlaşma Enstitüsü'nde incelemelerde bulundu.Kurum hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz atölyeleri ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Kurum personeli ve usta öğreticilerle geçekleştirdiği kısa toplantı sırasında, tüm dünyanın maske konusunda sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde, gönüllülük esasıyla maske üretimi yaparak büyük bir hizmete imza atan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilere fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Toroslar Halk Eğitimi Merkezini ziyaret eden Genel Müdürümüz atölye ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Halk eğitimi merkezinde kursiyerlerle bir süre sohbet eden Genel Müdürümüz tüm vatandaşları halk eğitimi merkezlerindeki kurslara davet etti ve kurum çalışanlarına tek tek teşekkür etti.

             Salgın süreci boyunca Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim kurumlarında özellikle de hayat boyu öğrenme kurumlarında, tamamen yerli imkânlarla maske, siperlik ve dezenfektan üretimine dayalı çalışmaların yoğun bir şekilde yürütüldüğünü belirten Genel Müdürümüz, Millî Eğitim Bakanlığının, bu süreçte, hem vatandaşların hem de kurumların ihtiyaç duyduğu maske, dezenfektan, siperlik gibi malzemelerin üretimi hususunda üzerine düşeni yaptığını söyledi. Bu süreçte öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizin gönüllülük esasıyla fedakârca görev aldıklarını belirterek ülkemizin bu konuda başka hiçbir ülkenin desteğine ihtiyaç duymadığını, hatta bu çalışmalar sayesinde başka ülkelere yardım elini de uzattığını ifade eden Genel Müdürümüz bundan dolayı kurumsal olarak gurur duyduklarını dile getirdi.

07-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-202007-07-2020


Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.