Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük'ün Öğretmenler Günü Mesajı
Genel Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim öğretim oluşturur ve onun uygulayıcısı da öğretmendir.

Kimi zaman bir dağ köyünde öğrencileri gelmeden sınıfta soba yakan; odunla kömürle sınıfı, gözüyle gülüşüyle yürekleri ısıtandır öğretmen.

Kimi zaman elinde fırçası sınıfın, okulun duvarlarını boyayan bir müdür olarak karşımıza çıkıyor, o da öğretmen...

Kimi zaman okul okul dolaşıp eksikleri yerinde tespit eden, eğitim öğretim devam ederken sorunları anında çözen, okul tatil olduğunda da bütün yaz bir sonraki senenin hazırlığını yapan; bayrağın dalgalandığı küçük ya da büyük, merkezi ya da sınırda bir ilçenin veya ilin müdürü. O da öğretmen...

Kimi zaman da sorumluluğu çok daha büyük, bütün ülkenin millî eğitimine fayda sağlamak için gece gündüz demeden, çoğu zaman evinden ailesinden uzakta masa başında ya da sahada, evine girdiğinde bütün ülkenin çocuklarına ayırdığı vakitten geriye kalan güçle belki de sadece "iyi geceler" diyebilecek kadar zamanı olan bir Bakan!
Elbette o da bir "öğretmen" ...

Öğretmenlik mesleğinin her kademesinin fedakârlık gerektirdiğini bilen bir topluluğun üyesiyiz ve bugün hep birlikte "öğretmen" olmanın gururunu yaşıyoruz.

Öğretmen olarak şehirde ya da köyde, merkezde ya da taşrada bir öğrenci için dahi bir fark yaratabiliyorsak hayatlarda, ne mutlu bize...

Öğretmen olmanın gururunu yaşadığımız bu günde, başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, mesleğini yapmak uğruna canlarını feda eden şehit öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Göreve yeni başlayanlara aramıza hoş geldiniz derken, bu saygın meslekten emekli olmuş öğretmenlerimize kadar her kademede her rolde "İYİ Kİ ÖĞRETMENİM" diyen tüm değerli meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyor; sağlıkla, başarıyla, huzurla nicelerinin nasip olmasını diliyorum. 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.