Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük'ün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

Millî mücadelenin emsalsiz kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, başöğretmeni, münevveri Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Genel Müdürümüz Yusuf Büyük'ün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilânı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen millî mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk'tür.

Yüzyıl önce medeniyet coğrafyamızda verilen varlık yokluk mücadelesinde O'nun özgürlük anlayışı;  milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, millî mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancını arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.

Ecdadımızın bizlere emanet olarak bıraktığı devletimiz, kuruluşundan itibaren büyük bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Bizler bu topraklar üzerinde kadim bir medeniyetin, ihtişamlı bir tarihin mirasçıları olarak; milletimizin hak ettiği refah düzeyine erişmesi, ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşması için gayretimizi daha da artıracağız. Ancak bu şekilde devletimizin kurucusu Atatürk'e, vatanımızı korumak için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize karşı olan görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Atatürk, özgürlüğün ve insanca yaşama hakkının önemini halkıyla ve silah arkadaşlarıyla beraber tüm dünyaya ispat etmiş unutulmaz bir liderdir.  Tüm gücüyle barış için mücadele etmenin ve bütün bunları yaparken asla pes etmemenin önemini bizlere gösteren, o gün olduğu gibi hayat boyu bizlere  örnek olan; bilime, sanata, spora verdiği önemle kıvılcım olarak gördüğü genç beyinlerin meşale olup dönmesine vesile olan, en büyük başarısı Türkiye Cumhuriyeti olan Gazi Mustafa Kemal´i saygı, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhu şad olsun.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.