Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER'in Konya Ziyareti

   
Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER'in Konya Ziyareti

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, Konya ili programında bir dizi inceleme ve toplantılarda bulundu. Genel Müdürümüz program kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü, merkez ilçe millî eğitim müdürleri ve hayat boyu öğrenme şube müdürleri ile bir araya gelerek il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Selçuklu Halk Eğitimi Merkezini ziyaret eden Genel Müdürümüz, Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen "Geri Dönüşün Eylem Planı" kapsamında Selçuklu Halk Eğitimi Merkezinin geri dönüşüm kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

 

Genel Müdürümüz, AB Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve UNHCR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) birlikte yürütülen "Türkiye'deki Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler 'in Türkçe Dil Eğitimi ve Mesleki Eğitime Erişimlerinin Artırılması Projesi" kapsamında Konya'daki proje uygulama halk eğitimi merkezlerine ziyaret gerçekleştirdiler.

 

Büyükelçi Meyer-Landrut ve UNHCR Temsilcisi Leclerc kursiyerlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek kurslarda emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

 

Heyet, Karatay ve Meram Halk Eğitimi Merkezinde proje kapsamında kurulan derslikleri, çocuk oyun odalarını, giyim/tekstil, aşçılık ve ayakkabıcılık atölyelerinde incelemelerde bulundu.

 

05-04-202205-04-202205-04-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.