Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nü Ziyaret Etti

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, 17.08.2021 tarihinde Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nü ziyaret etti.
Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nü Ziyaret Etti

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü ziyaretinde müze ve sergi salonunu gezerek kurum yöneticilerinden enstitüde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger'e Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanımız Meral Altınkaya eşlik etti.

Sayın Genel Müdürümüz, geleneksel el sanatları ve Türk kültürünü araştıran, asıllarına uygun şekilde yeni tasarımlarla yarına aktaran olgunlaşma enstitülerinin, milli hafızamızın korunmasında önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etti.

Anadolu kültür mirasının ortaya çıkarılmasında, gizli kalmış desenlerin, motiflerin günümüze aktarılmasında arşiv oluşturmaya yönelik çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çeken Dülger, tarihe dokunan el olma noktasında da olgunlaşma enstitülerinin önemli çalışmalara öncü olacaklarına dair inancını dile getirdi.

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü ziyareti kapsamında çalışmalarda emeği geçen idareci, öğretmen, usta öğretici ve kurum personeline teşekkür ederek, hatıra fotoğrafının çekiminin ardından ziyaretini sonlandırdı.

17-08-202117-08-202117-08-202117-08-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.