Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL Kayseri ilinde “İstismar ve Şiddetin Önlenmesinde İletişim ve Toplum” konulu sempozyuma katıldı.

25 Nisan 2018 tarihinde  Kayseri ilinde Kayseri Valiliği, Erciyes Üniversitesi ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “İstismar ve Şiddetin Önlenmesinde İletişim ve Toplum” konulu sempozyum düzenlendi.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL Kayseri ilinde “İstismar ve Şiddetin Önlenmesinde İletişim ve Toplum” konulu sempozyuma katıldı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL Kayseri’de bir dizi etkinliğe katıldı. İlk, Erciyes Üniversitesinin davetlisi olarak İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Sempozyum’a iştirak etti. Sayın GÜL “İstismar ve Şiddette Farkındalık” konulu bir sunum yaptı. Sempozyuma Vali Vekili Mehmet Emin AVCI, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA,  Rektör Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Kayseri Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ogün KÖSE ile birçok akademisyen, öğrenci ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Sempozyum sonrası Kayseri / Melikgazi  Hacı Ali Karamercan İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezini (GEM) ile Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL eğitim öğretim faaliyetleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Kocasinan ilçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar ÖZTÜRK’ü de makamında ziyaret etti.

Kurum ziyaretleri sonrasında Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) tarafından Eğitim Fakültesi Konferans Salonundaki programda,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ŞAHİN, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın, ERSEM Türkçe Öğrenim Koordinatörü Emre GÖKDUMAN ile beraber katılan Mehmet Nezir GÜL, yabancı uyruklu öğrencilerin ağırlıklı olduğu çok sayıdaki öğrenciye hitaben sunum yaptılar.

Sunumlarında Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü, Türkiye’de millî eğitim sistemi içerisinde misafir olan öğrencilerin eğitim, öğretim çalışmalarını koordine eden bir genel müdürlük olduğunu belirterek; örgün ve yaygın eğitim kapsamında ülkemizde bulunan misafir öğrencilerle ilgili her türlü destek ve çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Ayrıca Türkiye’de 3,4 milyon Suriyeli, toplamda ise 4.5 milyon yabancı ülke vatandaşının, değişik sebeplerle ülkemizde misafir olarak bulunduğunu belirtti.

Sunumlarından sonra Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet GÜVEN’i makamında ziyaret ederek Sayın Rektör ile hayat boyu eğitimle ilgili hususlarda istişarede bulundular.

 

 

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.