Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz İzmir'de

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük İzmir ili ziyaretinde hayat boyu öğrenme kurumlarının çalışmalarını yerinde inceleyerek, üniversitelerle iş birliği kapsamında protokol imza törenlerine katıldı.
Genel Müdürümüz İzmir'de

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, İzmir'de İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile birlikte İzmir Olgunlaşma Enstitüsü ile Konak Halk Eğitimi Merkezi kurslarında incelemelerde bulundu. İlçe milli eğitim müdürleri ve kurum müdürleriyle de bir araya geldi.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyareti sırasında Genel Müdürümüz, ildeki eğitim öğretim çalışmaları ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'den bilgi aldı.

Brifing toplantısının ardından İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile beraber İzmir Valiliği'ne geçen Genel Müdürümüz, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti.

'Mutfakta Umut Var'

Konak Halk Eğitimi Merkezi Aşçı Çırağı Kursu'nda incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz, kurum çalışmaları hakkında Merkez Müdürü Yasin Öztürk'ten bilgi aldı. Genel Müdürümüz, Konak Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam eden kursu ziyaret ederek, usta öğreticiler ve kursiyerlerle sohbet etti.

Projenin hedefinin; gençlere meslek edindirme amaçlı eğitimler vermek ve onların aktif iş gücüne katılımını sağlamak olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak 'Aşçı Çırağı' kurs programı ile bu projeye katkı sağlamaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Kurum ziyaretlerinin ardından İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'ne geçen Genel Müdürümüz Yusuf Büyük; İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile birlikte ilçe millî eğitim müdürleri ve halk eğitimi merkezi müdürleri ile bir araya geldi. İlçe milli eğitim müdürleri ve hayat boyu öğrenme kurum müdürleriyle yapılan değerlendirme toplantısında,  İzmir'de yürütülen hayat boyu öğrenme faaliyetleri ele alındı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hem eğitim öğretimde hem de eğitim yatırımları anlamında son dört yıldır çok önemli başarılara imza attığını söyleyen Genel Müdürümüz, "İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'ye, İzmir'deki halk eğitimi merkezi müdürlerine ve olgunlaşma enstitüsü müdürüne çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha çok çalışarak daha güzel işlere imza atacağız. Hayat boyu öğrenme kurumları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dışa açılan yüzüdür.

Hem örgün hem yaygın eğitimde 7'den 77'ye her yaşa hitap ediyoruz. Biz vatandaşa dokunuyoruz." dedi.

İki Üniversite İle Protokol İmzalandı

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, İzmir ziyareti sırasında iki üniversite ile işbirliği protokolüne imza attı. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi ile protokol imzalayan Genel Müdürümüz, protokollerin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Protokol imzalarından  ilki; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası'nda, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz arasında imzalandı.
'Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Düzenlenmesine Yönelik İşbirliği Protokolü' ile hayat boyu öğrenme faaliyetleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal etkinliklerin düzenlemesine yönelik kurumlar arası işbirliği sağlanacak.

İkinci protokol ise İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nde, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ile Genel Müdürümüz Yusuf Büyük arasında imzalandı. İşbirliği protokolü kapsamında, olgunlaşma enstitüsü bünyesindeki alanların araştırma ve inovasyon kapasitelerinin artırılması hedefleniyor. Ayrıca üniversitedeki bilgi birikimi ve teknolojik altyapı ile üniversite öğrencilerine yönelik sosyal, kültürel ve teknolojik etkinlikler ve eğitimler düzenlenerek geleneksel el sanatlarının canlandırılması ve yaşatılması sağlanacak.

İzmir Olgunlaşma Enstitüsünde 'Şehzadeler Şehri Manisa' Sergisi Açıldı

İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nün çalışma alanı olan Manisa'nın tarihteki önemine dikkat çeken 'Şehzadeler Şehri Manisa' sergisi, iki yıllık bir hazırlığın ardından ziyaretçileriyle buluştu.

Manisa'nın köklü tarihini tanıtmak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla yürütülen 'Manisa Şehzadeleri' temalı çalışma; 10 dönem kostümü ile toplam 25 parçalık tezhip, minyatür, seramik ve şehzade bebekten oluşan geniş ürün yelpazesiyle göz dolduruyor. Sahnede davetlilerin beğenisine sunulan ve toplam on parçadan oluşan valide sultan ve şehzade kostümleri, davetlilerden büyük alkış aldı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Yusuf Büyük ve İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin açılışını yaptığı sergi, enstitüye ait internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından da sanal olarak vatandaşların ziyaretine açıldı.

 

30-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-2020

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.