Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Çalışma Ziyareti Kapsamında Tunceli'de

Genel Müdürümüz Çalışma Ziyareti Kapsamında Tunceli'de

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, 26 Kasım 2019 Salı günü çalışma ziyareti kapsamında Tunceli ilini ziyaret ettiler. Genel Müdürümüz, Tunceli Valisi Tuncay SONEL'e Tunceli Millî Eğitim Müdürü Gürsel EKMEKCİ eşliğinde nezaket ziyaretinde bulundu. 

Genel Müdürümüz, Tunceli Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Tunceli ilindeki hayat boyundan sorumlu şube müdürleri ve hayat boyu eğitim kurumları müdürleri ile toplantı yaptı. Toplantıda Genel Müdürümüz şu açıklamaları yaptı: 

"Hayat boyu eğitim, ülkemizdeki tüm nüfusa yönelik tercihe dayalı bir eğitimdir. Zorunlu değildir. Bundan dolayı bize düşen vatandaşlarımızın taleplerine ve çağın şartlarına göre kurs programları hazırlayıp bunları ülke çapında uygulanabilir kılmaktır. Bu noktada sizlere sonsuza dek güveniyoruz. 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendilerin himayelerinde başlattığımız Okuryazarlık Seferberliği ülke çapında etkin bir şekilde yürütülmektedir. Tunceli ilimizdeki Okuryazarlık Seferberliğine katılım gayet üst derecede olmuş ve kursiyerlerimizin kurs sonunda okuryazar olma mutluluğu yaşamaları bizi oldukça sevindirdi. Aynı mutluluğun halk eğitimi merkezlerinde açılan diğer kurs programlarındaki kursiyerlerimizde de tezahür etmesi bizleri sevindirecektir. Bu bağlamda sizler karşılaşacağınız sorunları bize ileteceksiniz, bizler de onlara çözüm yolu bulma konusunda üzerimize düşenleri yapacağız. Açık öğretim okulları öğrencilerine eğitim noktasında en üst düzeyde katkı sağlamak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Örgün eğitimin dışında kalan öğrencilerimizin açık öğretim okulları aracılığıyla diploma sahibi edilmesi onlardaki öğrenme tutkusunun yanı sıra bizim de onları doğru yönlendirmemiz ile mümkün olacaktır. Sizlere bu noktada da gösterdiğiniz çabalar dolayısıyla teşekkürlerimi iletirim. 

Tunceli ilimizdeki halk eğitimi merkezleri aracılığıyla vatandaşlarımızın taleplerine göre diğer kurs programlarının etkin bir şekilde açılması ve uygulanması önem arz etmektedir. Bu konuda hassasiyet göstereceğinize inanıyorum. 

Tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve usta öğreticilerimizi halk eğitimi çalışmalarında özveriyle emeklerini ortaya koydukları için tebrik eder, sizlere ömür boyu sağlık, esenlik ve mutluluklar dilerim."

Genel Müdürümüz bu toplantının ardından Tunceli Cemevi ile Munzur Vadisi Milli Parkındaki Ana Fatma Ziyaret alanını ziyaret ettiler. Tunceli Cemevi'ndeki ziyaretinde aşağıdaki açıklamaları yaptı: "Ülkemiz coğrafi olarak yedi bölgesiyle yedi ayrı güzelliği taşıyan bir cennet özelliği göstermektedir. Tunceli de bu güzellikleri içeren illerimizden biridir. Hem tabiat zenginliğiyle hem de misafirperver halkımızla ziyaretimizde bunu en üst düzeyde gördük. Ülkemiz bir elin parmakları gibi birbirine bağlı toplumsal renkliliğe sahiptir. Bu renkliliğin sonsuza dek kardeşçe sürmesi en büyük dileğimizdir."

Ardından il merkezindeki Latif Büyükdağ İlkokulunu ziyaret eden Genel Müdürümüz burada öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Tunceli Merkez Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Cicim Kursunu da ziyaret ederek kurs öğretmeni ve kursiyerlerle konuştu. Yaptıkları çalışmanın sıradan bir şey olmadığını, binlerce yıllık bir geleneği günümüze taşıdığını belirten Genel Müdürümüz kursiyerlere ve öğretmenlere çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek buradan ayrıldı.

Mehmet Nezir GÜL, Merkez Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Tunceli ilindeki tüm ilçe Millî Eğitim Müdürleri, il Millî Eğitim Şube Müdürleri, Okul/Kurum İdarecileri ve Öğretmenler ile düzenlenen buluşma etkinliğine katıldı. Genel Müdürümüz dinleyicilere şöyle seslendi: "Değerli Yönetici ve Öğretmen arkadaşlarımız, sizler ülkemizin güzide bir köşesinde aşkla görev yapmaktasınız. Bundan dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum sizleri. Millî Eğitim Bakanlığı ülkemizde örgün ve yaygın eğitimi düzenleyen önemli bir Bakanlık'tır. Bizler ve sizler de bu Bakanlığın hizmetlerini sağlayan personeli arasındayız. Hep birlikte ülkemizdeki örgün ve yaygın eğitimin gelişmesi bizim çabalarımıza bağlıdır. Hiç kimseyi ayırmadan şunu söyleyeyim ki sizlerin özverili çalışmasıyla Tunceli'deki eğitim öğretim çalışmaları en üst düzeye çıkacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

Daha sonra Tunceli ili millî eğitim yöneticileri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektiren Genel Müdürümüz Tunceli'den ayrıldı.  

 

27-11-201927-11-201927-11-201927-11-201927-11-201927-11-2019

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.