Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

e-Konferans Yöntemi ile e-Yaygın Eğitimi

e-Konferans Yöntemi ile e-Yaygın Eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı yaygın eğitim kurumları tarafından sürdürülen eğitim faaliyetlerine ilişkin iş ve işlemlerin internet ortamında yürütüldüğü ve kayıtlarının tutulduğu elektronik sistem olan e-Yaygın Sistemi ile ilgili olarak 10.05.2017 Çarşamba günü, 10.00-16.30 saatleri arasında Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda e-Konferans yöntemiyle eğitim verilecektir.

 

Konferans; 81 il genelinde İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu şube müdürleri, şef ve diğer personelden e-Yaygın Sistemini aktif olarak kullananlar ile 987 Halk Eğitimi Merkezi, 11 Turizm Eğitim Merkezi ve 18 Olgunlaşma Enstitüsünde görev yapan yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

e-Konferans yöntemiyle 300 bağlantı noktasında 3000’in üzerinde personelin uzaktan eğitimi gerçekleştirilecektir.   Birincisi 14-15 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş olup ikincisi gerçekleştirilecek olan e-Konferans yöntemiyle; e-Yaygın Sisteminde değişen ekranlar, yapılan yeni düzenlemeler ve sistemin işleyişine yönelik bilgilendirmeler yapılacaktır. e-Yaygın Sistemi yurt genelinde 3000’in üzerinde personelimizin sistem yöneticisi olarak kullandığı, ortalama yıllık 350 bin kursun planlandığı, kursiyerlerin devam-devamsızlıklarının izlendiği, başarılı olanların sertifikalarının basılarak arşivlendiği ve yıllık ortalama sekiz milyona yakın vatandaşımızın yararlandığı bir sistemdir.

 

Eğitim programı içerisinde, e-Yaygın Sistemi eğitiminin yanı sıra Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı uzmanlarınca da mevzuat ve programlar ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

   

e-Konferans bağlantısı aşağıda belirtilen linkten yapılacaktır.              

http://konferans.meb.gov.tr/hbogmEmniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.