Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

"DİJİTAL BENİM İŞİM" PROJESİ İKİNCİ YILINA GİRİYOR

Toplumun dijitalleşmesine katkıda bulunmak, kadınların gelişimini desteklemek ve iş gücüne katılımını artırmak amacıyla hayata geçirilen "Dijital Benim İşim Projesi" ikinci yılına giriyor.


"Dijital Benim İşim" projesinin 2020-2021 sosyal etki raporu ve yeni dönem hedefleri, Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger ve Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ile birlikte İdari ve Mali İşler Daire Başkanımız Osman Peksarı, İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Öztürk, Kağıthane İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhammet Çayır, Kağıthane İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yıldız, Kağıthane Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Çömlek, Dijital Benim İşim projesi kursiyerlerinden Seda Kuş ve Nurcihan Baltacı'nın katılımıyla Kâğıthane Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.

Proje kapsamında 5117 kadına ulaşıldı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger konuşmasında,

Genel Müdürlük olarak sosyal ortaklarımız ile kursiyerlerimizin meslekî, sosyal, kültürel olarak geliştirilmesi ile istihdam edilebilir seviyeye getirilmesi amacıyla yürütülen projelere değinerek, teknolojinin gücünü kadınların potansiyeliyle buluşturmak üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Dijital Benim İşim Projesi'nin  ilk yılında 13 ilde 140 eğitici ile 5117 kadına eğitim verildiğini söyledi.


"Dijital Benim İşim" projesi kapsamında eğitim verilen il sayısı 13'ten 20'ye çıkarıldı 

Projeye yeni dönemde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Afyonkarahisar, Elazığ, Sivas, Ağrı, Kastamonu, Gaziantep, Manisa, Tekirdağ, Eskişehir, Trabzon, Diyarbakır, Hatay, Van ve Mersin illerinde devam edileceğini belirten Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, eğitimlerin halk eğitimi merkezleri bünyesinde görev yapacak yeni eğitmenlerle sürdürüleceğini hatırlattı. 

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ise;

"Başta kadınlar ve gençler olmak üzere dijital geleceğin toplumdaki her kesimi kapsaması için çalışıyoruz. 'Dijital Benim İşim' de bu vizyonla hayata geçirdiğimiz bir proje. Temel amacımız, kadınların dijital yetkinliklerini geliştirerek ekonomik ve sosyal hayata dâhil olmalarını sağlamak. Eğitimlerden mezun olan 43 kadın kursiyerimizi Vodafone Müşteri Hizmetleri bünyesinde istihdam ettik. Kadınların dijitalleşmesi demek, dijital geleceğe daha hazır bir toplum demek. Bu vesileyle, Türkiye İş Kurumu ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne değerli işbirlikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

Proje ile sağlanan eğitim fırsatlarının yanı sıra eğiticilere ve kursiyer kadınlarımıza yönelik yarışmalar düzenlendi 

Eğiticiler arasında düzenlenen Dijital Okuryazarlık Yarışması ile en fazla kursiyere eğitim veren eğiticiler ödüllendirildi.
Samsun İlk Adım Halk Eğitimi Merkezi, Ankara Keçiören Halk Eğitimi Merkezi, Sivas Halk Eğitimi Merkezimiz ödüle layık görüldü.

Dijital Pazarlama eğitimini tamamlayan kadınlar arasında düzenlenen Sosyal Medya Kampanya Yarışması'nda ise Kastamonu Halk Eğitimi Merkezinden Nurcihan Baltacı birinci, Kâğıthane Halk Eğitimi Merkezinden Safiye Nazlıhan Bayraktar Sevim ikinci, İstanbul Feneryolu Halk Eğitimi Merkezinden Sinem Semercioğlu üçüncü oldu.

 

 

08-12-202108-12-202108-12-202108-12-202108-12-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.