Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Çanakkale Geçilmez Önünde Eğilmeden!

Ordu Yok! dediler, Kurulur! dedi. Para Yok! dediler, Bulunur! dedi. Düşman çok! dediler, Yenilir! dedi. Ve dediklerini yaptı. O, Atatürk'tü! 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun.
Çanakkale Geçilmez Önünde Eğilmeden!

Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü...

106 yıllık gururun, 106 yıllık inancın izindeyiz.

Yurdun dört bir yanından gelerek Çanakkale'de destan yazan  "Çanakkale Geçilmez" dedirten kınalı kuzuların, Kurtuluş Savaşı öncesinde ülkeye umut veren kahramanlığı ile tüm dünyaya öğretilen vatan sevgisinin engel tanımadığını öğreten Türk askerinin  ve büyük bir inançla orduyu yöneten  baş komutan  Gazi Mustafa Kemal'in ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu olan Çanakkale Zaferimizin 106.yılında aynı inanç ve vatan sevgisiyle görev yapmanın huzurunu yaşıyoruz.

Kanla ve imanla yazılan bu büyük zaferi ne zaman ne de insan unutturamaz. 

Bastığımız yerleri toprak diyerek geçmeyip tanıdığımız, altında yatan binlerce kefensiz şehide sahip çıktığımız ve sonsuza dek dalgalanması için gözümüzü kırpmadan can verdiğimiz bayrağımız ŞEREFİMİZ, NAMUSUMUZ olmaya bundan sonra da devam edecektir.

Çanakkale'de destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi sonsuz saygı ve minnetle anıyoruz.  

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.