Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

BÜYÜK ADIMIN 102. GURUR YILI

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı
BÜYÜK ADIMIN 102. GURUR YILI

Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir. 
Vatanın huzurunun ve geleceğinin, genç nesillerin azmine, zekâsına, anlayışına, çalışkanlığına ve enerjisine bağlı olduğu o günlerde daha iyi anlaşılmıştır.

Sevgili Gençler,

İçinde bulunduğumuz salgın, savaş, terör saldırıları, krizler, mülteci sorunuyla dolu bir dünyaya rağmen sizler gençliğinizin verdiği enerji ve umutla daima önünüze bakmalı, bilime gönül vererek her zamankinden daha fazla çalışmalı, yılmadan gayret göstermeli, çok yönlü düşünmeli ve düşündüklerinizi üretmeyi başaran, insanları seven, kimseyi ötekileştirmeyen, şiddetten uzak, çevresini koruyan, sevgi ve saygı dolu insanlar olmalısınız. Karanlık ve kötü günleri yeniden yaşamamak, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek adına gençlere değer vererek, onları ahlâklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli ve duyarlı bireyler olarak yetiştirmek bizim en büyük hedefimizdir.

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.