Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Bilişim Teknolojileri Eğitimi Tamamlandı

Bilişim Teknolojileri Eğitimi Tamamlandı

81 ildeki halk eğitimi merkezlerinde görev yapan Bilişim Teknolojileri (BİT) eğitimcileri için düzenlenen Yazılım Uzmanlığı Eğitici Eğitimi tamamlandı. 4 grup halinde gerçekleştiren eğitimlerin son grubunda yer alan eğitimcilere belgeleri dağıtıldı. Katılımcılara belgeleri Genel Müdür Sayın Mehmet Nezir GÜL tarafından verildi.

Belge dağıtımı sırasında konuşan Genel Müdür Mehmet Nezir GÜL, eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu, sürekliliğin sağlanması için eğitimcilerin öğrendiklerini kendi illerindeki eğitimci ve kursiyerlere iletmesi gerektiğini söyledi. Bilginin çoğalmasının ancak onun paylaşılması ile sağlanabileceğini de ifade eden Sayın GÜL, eğitimcilerin talep ya da görüşlerini Genel Müdürlüğe iletmelerini istedi. Alandan gelen dönütlerin hayat boyu öğrenme alanındaki politikaların üretilmesi anlamında Genel Müdürlük için önemli olduğunu belirten Sayın Nezir GÜL, eğitimcilere katkıları için teşekkür etti. 

Daire Başkanı Mete KIZILKAYA ise eğitimlerin, 2023 Vizyon Belgesi gibi üst politika belgelerinde belirtildiği gibi insan kaynağının geliştirilmesini amaçladığını, halk eğitimi merkezlerindeki eğitimcilerin niteliklerinin artırılmasının da bu anlamda önem arz ettiğini belirtti. Microsoft firması ile ortak yapılan eğitimlere katılanların üst düzey bir eğitim aldığını ve bunun BİT eğitimlerine önemli yansımaları olacağını düşündüklerini de sözlerine ekleyen KIZILKAYA, hem BİT hem de farklı alanlarda eğitici eğitimlerinin devam edeceğini ifade etti. Sonrasında kursiyerlerin belgeleri dağıtıldı. Belge dağıtımı ardından kapanış konuşmaları ile program sona erdi.

 

 26-12-201926-12-201926-12-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.