Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Ankara'da Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Kimlik Bilgilendirme Ve Eğitim Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara'da Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Kimlik Bilgilendirme Ve Eğitim Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara The Green Park Hotel'de 30 Eylül- 1 Ekim 2019 tarihlerinde "Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Kimlik Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı", Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Sayın Meral ALTINKAYA, Genel Müdürlük Daire Başkanları Sayın Ahmet Vefa GÜLER, Kemal GÜL ve Osman PEKSARI,  Danışma Kurulu Üyeleri, Eğitmenler ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen 24 Olgunlaşma Enstitüsü Müdür ve Müdür Yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış programında konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL; "Olgunlaşma enstitüleri kültürümüzün korunması, mesleki eğitimin sürdürülmesi ve el sanatları birikiminin gelecek nesillere taşınması noktasında çok önemli bir misyon icra etmektedir. Olgunlaşma Enstitüleri Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi ile yeni bir heyecan oluştu ve bu proje bizlere yeni sorumluluklar yükledi. Yeni hususları, yeni bilinçle inşa ederek hedefe varma anlamında yeni çalışmalar yapmaktayız. Genel Müdürlüğümüze bağlı taşra teşkilatı olarak faaliyet gösteren 24 olgunlaşma enstitümüz geçmişten günümüze kat ettikleri yolda, eğitimin yanı sıra araştırma faaliyetleri ile de kültür birikimine fayda sağlamaktadır." diyerek olgunlaşma enstitülerinin önemine değindi.

Protokol konuşmaları ile başlayan program, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Sayın Meral ALTINKAYA'nın olgunlaşma enstitüleri için " Kurumsal Dönüşüm Manifestosu" ve diğer sunumlarla devam etti.

Sayın Cengiz AYYILDIZ'ın "Yeni Kurumsal Kimlik", Danışma Kurulu Üyesi Sayın Özlen ÇOPUROĞLU'nun  "Dijital Medya ve Marka Yönetimi", Danışma Kurulu Üyesi Sayın Aslı Emine İNGİN'in  "Dünya Tasarım Trendleri ve İyi Örnekler", Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğü protokol eğitmeni Sayın Yiğithan ÖZDEN'in "Protokol ve Kişisel Gelişim" ve Danışma Kurulu üyesi Sayın Hilal ŞENDUR'un " Ürün Fiyatlama ve Satış Stratejileri" konulu sunumları büyük bir ilgi ile gerçekleştirildi.

İki günün sonunda tamamlanan çalışma olgunlaşma enstitüleri yöneticileri ile gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ile sona erdi.

 

 04-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-2019

04-10-2019

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.