Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Allah bu millete bir daha 'İstiklâl Marşı' yazdırmasın!...

Tarihten silinmek istenen bir milletin nasıl ve hangi değerlerle ayağa kalktığının, küllerinden yeniden nasıl doğduğunun açık bir nişanesi olan İstiklâl Marşı'mızın Kabulünün 100.Yılı kutlu olsun.
Allah bu millete bir daha 'İstiklâl Marşı' yazdırmasın!...

 

Türk Milleti'nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

 

İstiklâl Marşı, bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde milletimizin gösterdiği büyük kahramanlığın, millî değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir.İstiklâl Marşı, millî birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir.

 

Her bir dizesini gururla okuduğumuz, milletin duygularına tercüman olan bu destansı eser  millî birlik ve beraberlik duygularımızı her daim canlı tutmuş, milletimize güç vermiştir.

 

Mehmet Âkif Ersoy'un örnek kişiliği, millet sevgisi, mücadele azmi ve bağımsızlık aşkı bugüne kadar olduğu gibi her zaman yüce Türk Milletine rehber olmaya devam edecektir.Aziz milletimiz, kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

 

İstiklâl Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabulünün 100. yıl dönümünü kutluyor; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Millî Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy´u, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle,  kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 

  Yusuf BÜYÜK
Genel Müdür

11-03-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.