Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Aile Eğitimi Eğitici Eğitimleri Rize'de Başlatıldı

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger Aile Eğitimi Eğitici Eğitimi Açılış Programı'na katılmak amacıyla Rize'de. 
Aile Eğitimi Eğitici Eğitimleri Rize'de Başlatıldı

Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Aile Eğitimi Programı Eğitici Eğitimleri'nin açılışı Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde gerçekleştirildi.

Rize İl Millî Eğitim Müdürü Engin Emen'in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Genel Müdürlüğümüz Programlar ve Öğretim Materyallari Daire Başkanı Esat Tektaş ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Peksarı da hazır bulundu.

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger  Aile Eğitimi Eğitici Eğitimleri Açılış Programı'nda yaptığı konuşmasında;
15-11-2021 Anayasamızda yer alan ailenin korunmasına ilişkin "Aile, Türk toplumunun temelidir." hükmünü hatırlatarak ailenin önemini vurguladı.

Aile Eğitimi Programı'nın genel amacının; ailenin sağlam temeller üzerine kurulmasında, yapısının korunmasında, işlevlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde, toplumun kültürel özelliklerini yeni kuşaklara aktararak geliştirmesinde ve böylece varlığını sürdürmesinde aileye destek olmak olduğunu belirten Genel Müdürümüz Dülger, günümüzde aile kurumunun ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğunu hatırlatarak aile üyelerinin birbirine karşı yükümlülük ve sorumluluklarını yerine getirmesini ve dayanışmayı temel alan yaşam biçiminin önemini vurguladı.

Neler Yapabiliriz?

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger bu amaçla Aile Eğitimi Programı geliştirildiğini, bu eğitim programında ailenin yapısında değişimler olsa bile aile kurumunun gelecekte de varlığını koruyacak olmasının öneminden bahsetti.

Rize'de gerçekleştirilen hizmet içi eğitim faaliyeti kapsamında uygulanan eğitimden geçerek sertifika almaya hak kazanan eğitimcilerimizin ülke çapında aile eğitimi kursları düzenleyebileceklerini söyleyerek, kursun hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

15-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-2021


Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.