Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Adana, Mersin ve Hatay'da Gerçekleştirilen Sosyal Uyum Çalıştaylarına Katılım Sağlandı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, Millî Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik olarak gerçekleştirilen sosyal uyum çalıştaylarına katıldık.   
Adana, Mersin ve Hatay'da Gerçekleştirilen Sosyal Uyum Çalıştaylarına Katılım Sağlandı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, Millî Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik olan sosyal uyum çalıştaylarının dördüncüsü 10 Eylül 2019 Salı günü Adana'da, beşincisi 11 Eylül 2019 Çarşamba günü Mersin'de ve altıncısı 13 Eylül 2019 Cuma günü Hatay'da gerçekleştirildi. 

Söz konusu çalıştaylara Ankara'dan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Genel Müdürlüğümüz personeli Dr. Mithat BÜYÜKHAN ve Diyanet İşleri Başkanlığı diyanet uzmanı Muhammed KABAKÖZ, Adana, Mersin ve Hatay'da görev yapan yetkililer, ayrıca bu illerde görev yapan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeli katıldı. 

Çalıştaylarda açılış konuşmalarını müteakip, "Yabancıların Hakları, Yükümlülükleri ve Sosyal Uyumları" adlı sunum İl Göç Uzmanları Kazım YILDIZHAN (Adana), Kemal DOĞRU (Mersin) ve Hüseyin Kemal İLDER (Hatay), "Yabancıların Sosyal Uyumları ve Doğru Bilinen Yanlışlar" adlı sunum Göç Uzmanı Ali Rıza BEŞKAT, "Yabancıların Din Hizmetlerinden Etkin Faydalanması ve Yönlendirme Mekanizması" adlı sunum Diyanet uzmanı Muhammet KABAKÖZ, "Yabancıların Okul kaydı ve Yönlendirme İşlemleri" adlı sunum Dr. Mithat BÜYÜKHAN ve "Yabancıların Uyum Güçlükleri, Nedenleri ve Saha Gözlemleri" adlı sunum BMMYK personeli Hatip SURUN (Adana), Emir Hüseyin BENGİSOY (Mersin) ve Çiğdem ALTUNOK (Hatay) tarafından yapıldı. 

Soru ve cevap bölümünün de yer aldığı çalıştay sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Toplam 17 ilde düzenlenmesi planlanan Sosyal Uyum Çalıştayları önümüzdeki günlerde farklı illerde de gerçekleştirilecektir. 

 

19-09-201919-09-201919-09-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.