Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde SİROMA Projesi Basına Tanıtıldı

Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu İçin Teknik Destek Projesi İstanbul Ulusal Basın Konferansı 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde Basına Tanıtılmıştır.
8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde SİROMA Projesi Basına Tanıtıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ana sorumlu olduğu,  Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığımızın yararlanıcı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve WYG Türkiye liderliğindeki konsorsiyumun teknik destek sağladığı, “TRH4.2.SIROMA/P-01 Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi İçin Teknik Destek Projesi” hazırlık çalışmaları tamamlanarak uygulamalar başlatılmıştır.

Projenin genel hedefi, özellikle işgücü piyasasına girişi kolaylaştırarak, Romanların yoğun olarak yaşadığı yerlerde sosyal içermeyi artırmaktır. Proje Romanların yoğun olarak yaşadığı 12 pilot ilde uygulanacaktır. Bu iller; Ankara, Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne,   Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ve Tekirdağ’dır.

Genel Müdürlüğümüzün yararlanıcı olarak yer aldığı proje kapsamında, 20 (yirmi) kurumumuzda çocuk oyun odasının gerekli hazırlıkları tamamlanarak oyun odalarının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Dünya Romanlar Günü olarak kutlanan 8 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Taksim Elite World Hotel’de Ulusal Basın Konferansı düzenlenmiştir. Ulusal Basın Konferansı; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü, Kıdemli Operasyon Yöneticisi Dr. İnci SEZER BECEL, Genel Müdürlüğümüz Sosyal Ortaklıklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Dr. Gülderen ÖZDEMİR ve çeşitli basın kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.