Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü

8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü

1967 yılında UNESCO tarafından ilan edilen ve her yıl 8 Eylül'de kutlanan Dünya Okuma Yazma Günü etkinliği Sincan Halk Eğitimi Merkezi'nde Genel Müdürümüzün katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, Sosyal ve Kültürel  Etkinlikler Daire Başkanı Levent Özil, Ankara İl MEM Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Işıl Korkmaz ve İlçe Millî Eğitim Müdür V. Osman Kanca Sincan Halk Eğitimi Merkezi'ni ziyaret ederek, açık hava sınıfındaki okuma yazma dersine katılan kursiyerlerle bir araya geldiler.

Etkinlikte Genel Müdürümüz kursiyerlerle birlikte derse katılarak, kursiyerlerimizin okuma yazma öğrenme heyecanına ortak olurken, daha önce bu kursa katılarak okuma yazma belgesi almaya hak kazanan kursiyerlere de belgelerini verdi. Günün anısına okuma sevdasının daim olması dileğini vurgulayarak kursiyerlere kitap hediye eden Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, kursiyerlerin okuma yazma öğrenmeye dair duygularını dinleyerek mutluluklarını paylaştı.

Yaşamları boyunca herhangi bir sebeple okuma yazma öğrenememiş ancak okuma arzusunu yüreklerinden hiç yitirmemiş vatandaşlarımızın tamamına ulaşmak isteğini vurgulayan Genel Müdürümüz, 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü'nde farkındalık yaratarak ulaşamadığımız tek bir vatandaşımız kalmaması için ülke çapında okuma yazma kursları açmaya devam edileceğini de hatırlattı.

Sincan Halk Eğitimi Merkezi'nde verilen kurslar hakkında da idarecilerden bilgi alan Genel Müdürümüz başarı dilekleriyle kurum ziyaretini sonlandırdı.

Genel Müdürümüz Keçiören'de

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger Keçiören Belediyesi Huzurevi'nde Keçiören Halk Eğitimi Merkezi'nin düzenlediği okuma yazma etkinliğine katıldı.

Programda Genel Müdürümüze Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanı Levent Özil, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Işıl Korkmaz, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halit Gürsal, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Mesut Yazıcı ve İlhan Eranıl eşlik ettiler.

Program Keçiören Belediyesi Huzurevi Müdürü Melih Buran'ın açılış konuşması ile başladı. Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger'in konuşmalarının ardından huzur evi sakinlerine hediye takdimi gerçekleştirildi. Müzik Öğretmeni Rıdvan Selvi'nin bağlama eşliğinde söylediği türkülerle program sona erdi.

Dünya Okuma Yazma Günü Söyleşisi

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi  yazar Durdu Güneş ile Genel Müdürlüğümüz ve taşra teşkilatı personeline okuma kültürü ve ülkemizin okuma haritası üzerine çevrimiçi söyleşi etkinliği yapıldı.


09-09-202109-09-202109-09-202109-09-202109-09-202109-09-202109-09-202109-09-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.