Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

13 Milyon Maske Üretimi Ulusal Basında

Koronavirüs salgın sonrası, olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde 13 milyon maske , 45 bin tulum, 5 bin litre dezenfektan ve 36 bin yüz siperliği üretildi.
13 Milyon Maske Üretimi  Ulusal Basında

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası başta maske olmak üzere dezenfektan ürünlerine talep artması üzerine, olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde maske, tulum, dezenfektan ve yüz siperliği üretimine başladı.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezleri tarafından üretilen maske, tıbbi amaçlı tulum, dezenfektan ve yüz siperliği; korona virüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif görev alan kamu personeline, vatandaşlara ve ihtiyaç duyulan noktalara ücretsiz dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.

 

Böylesine zorlu bir süreçte kursları bitmesine rağmen, tamamen millî bir seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre koronavirüs ile mücadele kapsamında desteklerini esirgemeyen, bu zor günlerimizde kara gün dostu olduklarını bir kez daha gösteren kurumlarımızın fedakârca çalışmaları ulusal basında geniş yer buldu.

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.