Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

ZİYA SELÇUK GÖLBAŞI'NDA MUHTARLARLA BULUŞTU

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un muhtarlara göndermiş olduğu mektup sonrasında Gölbaşı İlçesindeki 57 köy muhtarı ile "Kurslarımızla Köylerdeyiz Programı" tanıtım toplantısı Gölbaşı Vilayetler Evinde gerçekleştirildi. 
ZİYA SELÇUK GÖLBAŞI'NDA MUHTARLARLA BULUŞTU

Genel Müdürlüğümüze bağlı halk eğitimi merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz "Kurslarımızla Köylerdeyiz Programı" nın muhtarlarla buluşuyoruz toplantısının ilki Gölbaşı Vilayetler Evinde Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve 57 köy muhtarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Gölbaşı ilçesindeki köylerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konularındaki 380 kursun tanıtımı ve söz konusu kurslardan köylerde açılabilecek olanlar değerlendirildi.

Kurslarımızla Köylerdeyiz Muhtarlarımızla Buluşuyoruz Programı tanıtım toplantısında Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk konuşmasında; 25 bin köy muhtarına niçin mektup gönderdiğini belirten bir konuşma yaptı. Her yaşta ve her eğitim seviyesindeki vatandaşımızın katılabildiği kursların köylere taşınmasında muhtarlarımızın öncülük etmesini isteyen Bakanımız, bu kurslar sayesinde köylerimizde yerli ve doğru üretim anlayışı, modern tarım ve hayvancılık bilgileriyle buluşturularak  üretim bilincinin geliştirileceğini umduğunu belirtti.

Muhtarlardan kursların köy halkına tanıtılması ve kursların köylerde açılmasına destek olmalarını ayrıca her köyde muhakkak en az bir kursun açılması isteğinde bulundu.

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük  programda yaptığı konuşmada; "Her zaman, her yerde, herkes için eğitim" felsefesi ile çalışıldığına vurgu yaparak Sayın Bakanımızın muhtarlara göndermiş olduğu mektup ile köylerimizde büyük bir hareketlenmenin başladığını vurguladı. Söz konusu çalışma ile tarım ürünlerinin üretimi ve işlenmesine yönelik açtığımız 380'e yakın kursumuzu köylülerimizle buluşturmak, çiftçilerimizi modern ve teknolojik tarım hayvancılık yöntemlerinden haberdar etmek, kadınlarımızın kurslarımızda edindiği bilgi ve becerileriyle üreten toplumumuzda yer edinmesini sağlamak, köylülerimizin ev ekonomilerine destek olmak, köylülerimize doğru ve yerli tarım hareketini benimsetmeyi amaçladıklarını belirtti. Sayın Bakanımızın göndermiş olduğu mektup sonrasında muhtarlarımız harekete geçerek en yakın halk eğitimi merkezi müdürlüğüne ziyarette bulunarak kursların köylülere tanıtılmasında ve köylerde bu kursların açılmasına ön ayak oldular.


Genel Müdürümüz Yusuf Büyük,"Köylerde yaşayan vatandaşların bölgenin ihtiyacına yönelik talepleri doğrultusunda kurslar açılmaya ve ürünler toplanmaya başlandı."dedi.

Muhtarlarla çekilen toplu anı fotoğraflarından sonra program sona erdi.

Programımıza teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Bakanımız Ziya Selçuk başta olmak üzere, Gölbaşı Kaymakamına, Gölbaşı Belediye Başkanına, muhtarlarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.